d.varmeda
05.11.04,18:58
Podnikam resp. mam zarobkovu cinnost podla zakona o daniach §7 ods. 1c - prijmy z podnikania vykonavaneho na zaklde ineho ako zivnostenskeho opravnenia. Upresnim- mam podpisanu zmluvu o sprostrekovani poitenia s nemenovanou poistovnou ako financny poradca.
Chcem sa spytat ci mozem vystavit fakturu inej SZCO na sprostredkovanie nejakej cinnosti alebo na financne poradenstvo. Vediem si nornalne JU.
Dakujem
Nike
06.11.04,14:31
Na sprostredkovanie treba mať živnostenský list, aj keď sa sprostredkovanie týka činnosti podľa osobitných predpisov.
rene
07.11.04,09:31
A nemal by to byť paragraf 6 odst.1c?
Ale inak súhlasím s Nike.
d.varmeda
07.11.04,13:36
Ano suhlasim s RENE je to paragraf 6,1c ale velmi nesuhlasim s tym, ze treba na vykon sprostredkovania poistenia zivnostensky list, alebo sa mylim, lebo ja ho nemám. :)
Nike
07.11.04,15:46
Nejasne som to napísala. Ak máš licenciu ako poisťovací maklér podľa zák. 95/02 Zb. tak tvoje príjmy zo sprostredkovania poistenia patria do § 6.1.c a na toto nepotrebuješ živnosť máš licenciu poisťovne ako fin.poradca. Ak ale chceš sprostredkovať niečo iné čo nespadá do tohto zákona (95/02) tak musíš mať živnosť.
KEJKA
07.11.04,15:46
pripájam, na sprostredkovanie treba mať živnost. oprávnenie. Môžeš si to priznáť ako náhodný príjem. Ale aj tak to pre druhú stranu nie je daňový náklad!! A o to zrejme ide.
d.varmeda
07.11.04,19:10
Dakujem. Vysvetlili ste mi to.
mudroš
08.11.04,15:57
pripájam, na sprostredkovanie treba mať živnost. oprávnenie. Môžeš si to priznáť ako náhodný príjem. Ale aj tak to pre druhú stranu nie je daňový náklad!! A o to zrejme ide.

Nedaňový náklad to bol podľa starého zákona. Daňový výdavok to ale bude až po zaplatení (§19 ods. 4).