bigger
27.06.06,08:19
Potreboval by som súrne poradiť, či by mohla byť vystavená faktúra do zahraničia (ČR) v cudzej mene, v dolároch? A ešte ako je to potom s DPH, či sa má do fakturovanej ceny do zahraničia započítať aj DPH, alebo sa fakturuje bez DPH? Keby ste boli takí dobrí a napísali ste mi čo najviac k tejto téme.
plavčík
27.06.06,06:22
Faktúru v dolároch môžeš kľudne vystaviť a čo sa týka DPH je to málo informácií Ak by si dodával tovar do ČR a tá firma by bola identifikovaná pre DPH tak vystavuješ fa bez DPH a ide o tzv. samozdanenie.
Tweety
27.06.06,06:22
Potreboval by som súrne poradiť, či by mohla byť vystavená faktúra do zahraničia (ČR) v cudzej mene, v dolároch? A ešte ako je to potom s DPH, či sa má do fakturovanej ceny do zahraničia započítať aj DPH, alebo sa fakturuje bez DPH? Keby ste boli takí dobrí a napísali ste mi čo najviac k tejto téme.
Môže byť v dolároch, nevidím tam žiaden problém. Na určenie fa či s dph alebo bez, si napísal málo info.
lokok
27.06.06,06:27
Môžeš dať fa v akejkoľvek mene. Ja dávam priamo na fa aj prepočet na SKK a to aj kvôli učtovaniu.
Tak ako písal plavčík o DPH, ak by si mal od danej firmy IČ DPH z ČR, čiže by začinala CZ, davaš bez DPH. Ak nemaš dany údaj, ja by som to dala s DPH.
Milan Benka
30.06.06,10:01
Postupujte podľa toho, čo fakturujete. Pri službách treba dávať pozor na miesto dodania služby §15,16 Z DPH.