chuty
28.08.16,22:30
Dobrý deň.
Dostal som rozhodnutie Uradu Prace a Soc.Veci a Rodiny. Je síce opečiatkované ale chýba tam podpis vedúceho pracoviska. Je to rozhodnutie právoplatné? Lebo sa chcem odvolať. Ďakujem
buchač
28.08.16,21:13
Hm..
Nemyslím si, že podpis nejako ovplyvní rozhodnutie.
Ak je rozhodnutie v poriadku, tak odvolanie sa LEN kvôli chýbajúcemu podpisu nemá význam.
chuty
28.08.16,21:27
Nechcem sa odvolavať pre chybajuci podpis, ale pre obsah. Ja len či je pravoplatne, či nemam žiadať nové podpisane rozhodnutie.
branislavp
29.08.16,05:01
Podpis je nutný na každej listine. Ak podpis na listine chýba, tak by na listine okrem pečiatky malo byť vypísané meno a priezvisko so skratkou v.r. - vlastnou rukou. Doporučujem zavolať na úrad. Asi sa úradník veľmi ponáhľal, alebo už platia iné pravidlá v písomnom styku.
avalik
29.08.16,05:49
Správny poriadok
§ 47
Náležitosti rozhodnutia
(1) Rozhodnutie musí obsahovať výrok, odôvodnenie a poučenie o odvolaní (rozklade). Odôvodnenie nie je potrebné, ak sa všetkým účastníkom konania vyhovuje v plnom rozsahu.
(2) Výrok obsahuje rozhodnutie vo veci s uvedením ustanovenia právneho predpisu, podľa ktorého sa rozhodlo, prípadne aj rozhodnutie o povinnosti nahradiť trovy konania. Pokiaľ sa v rozhodnutí ukladá účastníkovi konania povinnosť na plnenie, správny orgán určí pre ňu lehotu; lehota nesmie byť kratšia, než ustanovuje osobitný zákon.
(3) V odôvodnení rozhodnutia správny orgán uvedie, ktoré skutočnosti boli podkladom na rozhodnutie, akými úvahami bol vedený pri hodnotení dôkazov, ako použil správnu úvahu pri použití právnych predpisov, na základe ktorých rozhodoval, a ako sa vyrovnal s návrhmi a námietkami účastníkov konania a s ich vyjadreniami k podkladom rozhodnutia.
(4) Poučenie o odvolaní (rozklade) obsahuje údaj, či je rozhodnutie konečné alebo či sa možno proti nemu odvolať (podať rozklad), v akej lehote, na ktorý orgán a kde možno odvolanie podať. Poučenie obsahuje aj údaj, či rozhodnutie možno preskúmať súdom.
(5) V písomnom vyhotovení rozhodnutia sa uvedie aj orgán, ktorý rozhodnutie vydal, dátum vydania rozhodnutia, meno a priezvisko fyzickej osoby a názov právnickej osoby. Rozhodnutie musí mať úradnú pečiatku a podpis s uvedením mena, priezviska a funkcie oprávnenej osoby. Osobitné právne predpisy môžu ustanoviť ďalšie náležitosti rozhodnutia.
(6) Chyby v písaní, v počtoch a iné zrejmé nesprávnosti v písomnom vyhotovení rozhodnutia správny orgán kedykoľvek aj bez návrhu opraví a upovedomí o tom účastníkov konania.
(7) Osobitné zákony ustanovujú, v ktorých prípadoch sa rozhodnutie, ktorým sa účastníkovi konania v plnom rozsahu vyhovuje, len vyznačí v spise a účastníkovi konania sa namiesto písomného vyhotovenia rozhodnutia vydá osobitný doklad alebo poskytne plnenie.
Mária27
29.08.16,06:30
Odvolaj sa, aby si to stihol. Zároveň ich môžeš upozorniť na chýbajúci podpis, prípadne žiadať rovnopis s podpisom.
chuty
05.09.16,20:31
Ďakujem za odpoveď. Odvolal som sa. Zároveň som bol žiadať u vedúceho podpis na rozhodnutie, aby bolo právoplatné, že sa chcem odvolať na podpísane rozhodnutie. Išiel do spisu vyhľadať podpísanú kópiu. A tu tam nenašiel. Vedúci pracovník mi chýbajúci podpis doplnil a odporučil mi sa čím skôr odvolať. Čo si mám o tom myslieť.
Mária27
06.09.16,06:05
že človek je tvor omylný
fortunka
06.09.16,06:27
Poviem ti tak, SOI dava pokuty za to ked rozhodnutie o reklamacii nema podpis .. a jej jedno co v tej reklamacii je.
misoft
06.09.16,09:29
.... chybička se vloudila..... :D:D:D