ahornik
28.08.16,22:55
Skolka ako neziskova organizacia uzatvara zmluvu o zabezpeceni starostlivosti s rodicmi, nemoze uzatvorit zmluvu so ziadnou firmou. Do vystavenej FA by teda obdobne mala uvadzat iba udaje rodicov, ale nie ICO DIC...Bolo by to mozne riesit napr. nejakym dodatkom k zmluve?
draik
28.08.16,23:03
Čo má škôlka spoločné s podnikateľskou aktivitou rodiča?
jslancik
29.08.16,04:45
Spoločné má toho dosť veľa, ale z pohľadu zákonov nič. A áno, aj mňa občas prekvapí, čo ti ľudia nevymyslia...
Dav
29.08.16,08:33
Áno, ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Je to súkromný výdavok,ktorý nesúvisí s podnikaním a preto nemôže byť uznaný za daňový výdavok. Ani by sa nemal v účtovníctve objaviť, ale keď by sa tak stalo, jedine ako nedaňový výdavok, členenie osobná spotreba daňovníka.
kukučka
29.08.16,15:37
Možno ti lepšie poradíme, keď napíšeš, akú funkciu dieťa vo firme zastáva.
ahornik
30.08.16,06:11
No, zdanlivo mozno nic, snad len to, ze je jednym z troch deti, zivnostnika- absolventa VS spred takmer 20 rokov, ktory musi v makat fyzicky i rozumom od rana do vecera cele tyzdne prec od rodiny, aby uzivil svoju rodinu, kedze si dovolil zobrat este i hypoteku na dom, teraz musi nastupit po RD do prace i jeho manzelka do nejakej firmy vzdialenej od ich mesta 50km, preto ta sukromna skolka, aby, ked je manzel na sluzobkach, stihala vyzdvihnut najmladsie dieta. Vsetko, co jej manzel zarobi, musi priznat, nic bokom, inak sa neda. Zarobil by aj dost, keby vsetko, co zostalo, nemusel zaplatit statu v daniach. A tak sa mozu nejaki nasi spoluobcania vyvalovat doma aj so svojimi detmi v nejakych chatrciach a cakat na tie svoje pravidelne davky zadarmo...Preto by rad aspon tu skolu, ktora mu strazi dieta, kym on robi, zahrnul, ale ked sa neda, tak sa neda, vsak?
Dav
30.08.16,06:12
Ako z vtipu : Dieťa nie je firemný produkt - u nás sa nič nerobí s láskou, ani nie je hotové za 9 mesiacov :D
Tweety
30.08.16,06:16
Ale možno bolo firemnou investíciou sploditeľov, tak chcú žať jej plody. :--- Och svätá prostoto.
buchač
30.08.16,06:20
ahornik (Dnes 09:11) ...Preto by rad aspon tu skolu, ktora mu strazi dieta, kym on robi, zahrnul, ale ked sa neda, tak sa neda, vsak?
======================
CHVALABOHU, že sa nedá...kuwa, fakt chvalabohu !!!!!
ahornik
30.08.16,06:31
Dakujem za rady, na zaklade mnohorocnej znalosti uctovnictva by moja osoba poskytla v mnohych pripadoch minimalne take, avsak urcite moralne plnohodnotnejsie podlozene a slusne spravanie asi tiez nie je definovane v zakone o ucte, a tak Vam nic nehovori. Vela zdaru a vsetko dobre, nech sa Vasej stranke dari, bude to potrebovat....
evuš
30.08.16,06:32
Nerob si deti, lebo toto, keď sa znásobí, tak Fico si bude hlavu búchať :-D :-D
lujza.j
30.08.16,06:42
Aj mi slza vypadla.....:Dnech napise vilovi..do modreho....zasnem......akokeby jedina rodina takto fungovala....
buchač
30.08.16,06:52
Lui...ak takto zmýšľa "pán živnostník" ?
Si potom predstav, ako odrbáva na iných, v ľahšie dostupných výdavkoch, ktoré prejdú cez účto.

Ale s tou škôlkou ma teda fakticky dostal...a to nie som teda absolútne zbehlý v účtovníctve.
Ale aj ako laikovi mi je jasné, že hentá otázka je teda poriadna hlúposť.
Ingrid Ondruskova
30.08.16,06:54
k otázke zadávateľa sa nevyjadrím /radšej/ ale najsmutnejšie na celom príbehu je, že takto žije žiaľ polovica Slovenska....ale inak sa máme ako národ celkom fajn...DDD.....veď nám to papagájujú každý večer v TV novinách!!!!
lujza.j
30.08.16,07:23
Veru radsej vymaž tu perlu-napadik.....
ahornik
30.08.16,08:18
Chvala Bohu, ze som svojou otazkou niekomu neublizila, niekoho neurazila... a bola polozena cisto pre ziskanie informacie, kedze naklady na skolku pre deticky do troch rokov preplaca stat do vysky poplatku detí nad tri roky. Nechapem, aky je rozdiel z pohladu statu medzi 2 a 4 rocnym dietatom. Ja som bola so svojou dcerkou doma 4 roky, samozrejme bez akychkolvek platieb statu. Teraz ju potrebujem umiestnit do skolky, kvoli nastupu do prace a este predtym som potrebovala tuto info. Tot vsetko Dakujem
buchač
30.08.16,08:46
ahornik (Dnes 11:18) kedze naklady na skolku pre deticky do troch rokov preplaca stat do vysky poplatku detí nad tri roky. Nechapem, aky je rozdiel z pohladu statu medzi 2 a 4 rocnym dietatom.
==================
A aký je potom rozdiel medzi rodičom = živnostníkom-podnikateľom-zamestnancom ?

Že jeden by si by si dal tú škôlku do nákladov a druhý nie ?

Ja zasa nechápem, ako môže mať jeden rodič tak rozdielny pohľad na danú situáciu.
Ingrid Ondruskova
30.08.16,09:07
a ešte jedna malá účtovná úvaha na záver: radila by som mamičke -zadávateľke aby si všetko dobre prerátala: mala som známu s podobným problémom, malú dala do súkr.škôlky, platila tam tuším 300,-EUR, štát neprispieval, chodila do práce za 400,-EUR čistého a po 3 mesiacoch sa na to vykašlala /veď kto by už chcel makať 180 hodín mesačne za 100,-EUR!!! /rozdiel medzi príjmom-plat a výdajom-škôlka/ takže je s malou doma a basta!!! a všetci sú spokojní /myslím pokoj v rodine!!/...spokojná matka, manžel, detičky....
lujza.j
30.08.16,09:27
Inak...kazdy nech ma tolko deti kolko zvladne....