Mimila
29.08.16,08:34
Mam dohodu s &60 k 31.8.16 z organizacnych dovodou s mesacnym odstupnym. Bola som zamestnana na dobu urcitu do 2.2017 Ked som dohodu podpisala vsimla som si ze mi nenapisali dovod ukoncenia no personalna mi uz nechcela dohodu zmenit. Momentalne som na PN tyzden. Plati nejaka ochranna doba, ci mozem napriek ukoncenim dohody pokracovat v PN a kto mi ju bude platit. Kedy sa mam ist nahlasit do SP a zdravotnej a čo urad prace. DAKUJEM ZA ODPOVED
veronikasad
29.08.16,06:37
PN môže trvať aj po skončení prac.pomeru, nemocenské vypláca socialna poisťovňa.

Pokial dohode o skončení prac.pomeru nepredchádzala výpoveď zamestnávatela s uvedením dôvodu výpovede a v dohode o skončení prac.pomeru nie je uvedený dôvod ukončenia prac.pomeru, nárok na odstupné ti nevzniká.
veronikasad
29.08.16,06:40
máš odstupné dohodnuté v dohode o skončení prac.pomeru ?
Mimila
29.08.16,06:43
Ano mam
Mimila
29.08.16,06:44
Aj ked je odstupne zahrnute v dohode?
veronikasad
29.08.16,06:46
V tom prípade ti ho vyplatia (možno ako odmenu), lebo pre zamestnávatela by to bol nedaňový výdavok.
veronikasad
29.08.16,06:48
Môžeš sa "poistiť" tým, že si vyžiadaš výplatu mzdy v deň skončenia prac.pomeru. Zákonník práce ti to umožňuje, ak budú argumentovať že nemajú spracované mzdy, žiadaj výplatu zálohy.
Mimila
29.08.16,06:51
Do kolkych dni po ukonceni PP sa mam ist hlasit do SP s pnkou a do ZP mam ist s tiez z PN alebo s akym papierom? ĎAKUJEM
Mimila
29.08.16,06:55
A akym sposobom to mam podat predpokladam ze pisomne existuje nejaky paragraf, ktory mam udat. A chcela by som este vediet aky je medzitym rozdiel po uplynuti datumu vypovede by mi uz nemuseli odstupne vyplatit? Ďakujem
veronikasad
29.08.16,06:56
Tzv."prechodku" k 31.8. ešte odovzdáš zamestnávatelovi, resp. môžeš si ju sama odniesť do SP a zamestnávatelovi dáš potvrdenú kopiu. Ak bude PN trvať aj k 30.9., "prechodku" odnesieš priamo do SP. Treba tak urobiť koncom mesiaca, alebo hneď začiatkom nasl., aby si mala nemocenské vyplatené v riadnom termíne.
Počas PN-ky ťa na UP nezaevidujú, preto treba riešiť zdr.poistenie. Platitelom ZP je štát, treba odniesť kopiu PN-ky a po výplate nemocenského potvrdenie zo SP o výplate nemocenského.
veronikasad
29.08.16,06:57
odkedy trvá pracovný pomer ?
Mimila
29.08.16,07:17
Velmi pekne dakujem za rady