korela
29.08.16,17:06
vyskytujúca sa hrubá zvislá čiara pohybujúca sa po zvislici v jednej línii pri písaní mojich SS. Pred časom sa mi vyskytovala dočasne pri návšteve šuťáku.
avalik
29.08.16,15:16
na posuvanie textu hore - dole?
misoft
29.08.16,15:28
Volá sa to posuvník. Slúži na posúvanie textu v danom okne. To isté niekedy urobí i kolečko na myši.
korela
29.08.16,16:03
Prečo sa mi nevyskytuje stále? Má to každý na tejto stránke? Kolečkom na myši predsa posúvam všetky texty kdekoľvek pri písaní či čítaní.
S týmto som sa stretla iba na Porade. Nikde inde.
misoft
29.08.16,17:09
Nemusí sa to stále objavovať. Ak je okienko pre text napr. na 10 riadkov a ty napíšeš len riadkov 9 - tak je posuvník zbytočný. Ale keď sa text rozrastie napr. o 2 riadky, tak sa objaví, pretože prvý riadok sa posunie hore mimo viditeľnú časť okienka. A tým posuvníkom si posunieš - zroluješ - text tak, ako potrebuješ, aby si videla.
Niektoré textové okienka ani posuvník nezobrazia - to sú potom flexibilné okienka, ktoré sa zväčšujú s pribúdajúcim textom - ako aj tu pri písaní komentára.
Ale keď ten komentár odošlem a chcem ho napr. editovať, tak sa zobrazí na veľkosť 2-3 riadkov a posuvník sa zobrazí, aby som ním mohol text posúvať.

V Šutáku je napr. pevne stanovený rozmer okna, takže príspevky, ktoré boli napísané skôr si musíš posuvníkom "presťahovať", aby si ich videla. Pritom je tam asi stanovený počet príspevkov, potom vyskočí dole "Viac.." a po kliknutí sa to opäť roztiahne o presný počet príspevkov...
korela
29.08.16,19:12
Nuž, O.K., ďakujem. Keby sa vyskytovala naboku, nevšimnem si ju, ale prechádza cez text.
"Viac" sa už ani nesnažím otvárať, nereaguje, :)