Arkantos
30.08.16,09:32
Dobrý deň,
viete mi poradiť ako presne sa dá zistiť, či firma dodržiava otváracie hodiny? Napr . bufet ma uvedené hodiny na svojich dverách. Dá sa niekde zistiť(najlepšie online) či je ten údaj pravdivý?
ivka70
30.08.16,07:44
Myslis to tak ,ze ci niekde vies zistit, ci otvaracie hodiny na dverach suhlasia s otvaracimi hodinami schvalenymi nejakym miestnym uradom?
Arkantos
31.08.16,11:33
Ano. Vydava sa o tom nejake oznamenie alebo je to niekde registrovane?
Chobot
31.08.16,11:52
Otváracie hodiny prevádzok (viem o reštauračných, neviem, či aj ostatným) schvaľuje miestny úrad. Nemyslím si, že by tieto rozhodnutia zverejňovali na internete. Ak si chceš preveriť, ako boli schválené, treba ísť na miestny úrad a preveriť si.

My sme mali problémy s jenou kaviarňou v bytovke. Bol som na miestnom úrade a tam mali list, kde starosta schválil výnimku na dlhšie otváracie hodiny. A nič sme si nepomohli.

Ale súkromníka ťažko donútiš dodržiavať, pokiaľ ide o skrátenie. MÚ skôr kontroluje, či krčmy nie sú otvorené dlhšie, ako majú schválené. Ak si súkromník zatvorí bufet o hodinu skôr, to ti MÚ nebude riešiť.
Oliwa
31.08.16,16:29
Ak má tá firma svoju webovú stránku, tak napr. aj tam... a môžeš si to porovnať s realitou, resp. overiť na mestskom/obecnom úrade.