roman29
30.08.16,10:11
nasiel som si novu pracu. Maju pre mna nachystane ihned skolenie, spolu viaceri zaciname, preto im aj mne na tom zalezi.

moj problem-mal by som zostat v povodnom zamestnani 2 mesiace, ako vypovedna lehota.
ked som ziadal sucasneho zamestnavatela, uzavriet dohodu, moct odist o 1 mesiac skor - odpoved: neda sa.

v zmluve mam zakotvene, ze v pripade ze Nezotrvam pocas vypovednej,
zamestnavatel ma narok na financnu nahradu vo vyske 1 priemerneho platu.
a) mysli sa tym 1 plat, taky co mi pride v cistom ?alebo taky co vidim na paske v hrubom, taku "pokutu" by som musel zaplatit ?

b) je na toto nejake ine riesenie ? napr. nieco ako .. ze by som uz fyzicky chodil do novej prace, na to skolenie, nech trva 1 alebo 2 tyzdne, zvysok mesiaca este do povodnej. V povodnej by som si zobral "dovolenku" na tie 1-2tyzdne. (V novej praci by samozrejme museli s niecim takym suhlasit, ze tam chodim, hoci papierovo este nie som ich zamestnanec)

... nejake taketo priklady z praxe ?
dik
ivka70
30.08.16,08:19
a) priemerna mzda http://www.porada.sk/t70077-nahrada-za-nezotrvanie-zamestnanca-v-praci-pocas-vypovednej-doby-a-62-ods-3-a.html
Peňažná náhrada za nedodržanie výpovednej doby (http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/Penazna-nahrada-za-nedodrzanie-vypovednej-doby-1.htm)
okrem toho ti moze za kazdy den absencie kratit o 1-2 dni narok na dovolenku ,cize moze sa stat, ze uz cerpanu tohtorocnu dovolenku budes musiet vracat tiez (aj s odvodmi) a vysudit nahradu skody, ktoru mu svojou absenciu sposobis

b) Ak sa s terajsim zamestnavatelom dohodnes na dovolenke, pocas nej mozes kludne absolvovat skolenie v novom zamestnani. V tom novom zamestnani by si musel minimalne uzavriet dohodu, aby neslo v pripade kontroly o pracu "na cierno".
jslancik
30.08.16,08:34
Ak ti schvália dovolenku u pôvodného zamestnávateľa, všetko sa dá. Len predpoklad je, že sa budú tváriť, že ti ju radšej preplatia a budú čakať, že ty spravis blbosť.
Oliwa
30.08.16,08:39
Ak spolu viacerí začínate, začínate ako čo?
Ak by prišla novému zamestnávateľovi kontrola, ako by odôvodnil Vašu prítomnosť? Nechce sa mi veriť, že by takto riskoval... Alebo to školenie bude prebiehať mimo pracoviska zamestnávateľa? Viem, že to nie je/nebude Tvoj problém, ale je to z praxe... Kontroly na čiernu práce sa totiž vykonávajú. A aj pokuty dostávajú...
JAJA11
30.08.16,11:36
nemal by byť problém, ak by vás nový zamestnávateľ zamestnal (zatiaľ iba na dohodu) a so starým zamestnávateľom sa dohodnete na dovolenke ......