Emik27
30.08.16,15:12
Dobrý deň,
prosím o Vaše skúsenosti.. Zamestnanci na konci roka prešli do inej zdravotnej poisťovne.. V pôvodnej zdravotnej poisťovni teda nie sú prihlásení žiadni zamestnanci.. Informovala som sa a nulové mesačné výkazy sa posielať nemusia.. Teraz som sa však od jednej známej dozvedela, že by sa mal zo zdravotnej poisťovne odhlásiť aj zamestnávateľ, aj keď vo svojej podnikateľskej činnosti pokračuje.. Pani na Infolinke mi povedala, že ak je predpoklad, že budeme prihlasovať zamestnancov do tejto ZP, tak zamestnávateľa odhlasovať nemusím.. Prosím, ako to teda je? Každý tvrdí niečo iné :( Konkrétne ide o zdravotnú poisťovňu Dôvera.
Ďakujem!!!
misoft
30.08.16,13:20
Ja len tak na okraj. Zamestnávateľ je povinný odhlasovať a prihlasovať svojho zamestnanca do ZP (v ktorej je poistený) z dôvodu, že zamestnávateľ za neho odvádza povinné odvody.
Ale to neznamená, že ak nemá v jednej ZP nikoho prihláseného, že sa musí i on odhlásiť. On je totiž tiež (asi) platiteľom odvodov a na druhej strane, pokiaľ je nulový stav prihlásených do ZP, je predpoklad, že múže nastať zmena (zamestná v priebehu roka niekoho z tej ZP) a to by potom znova evidoval svoju firmu, spoločnosť v ZP?
Emik27
30.08.16,13:29
Však práve.. Ja to chápem presne tak isto ako aj Vy.. Len ma trošku zmiatla skúsenosť mojej známej, ktorá tvrdila, že treba odhlásiť..
misoft
30.08.16,13:32
"Skúsenosť" známej - široký pojem. Tí, ktorých sa to dotýka (ZP) ti odpovedia fundovanejšie....