Vladimír Ozimý
27.06.06,09:06
Ahojte, no mam takyto problem mama s dcerou sa dohodli ze zalozia obchod ale registracka je na dceru to jest vlastne cely obchod, ale zisk a teda aj naklady si chcu proste delit rovnym dielom. Ja som navrhol zmluvu o spolupráci??? neviem ci nieco take existuje...co by bolo podla vas najlepsie diky.
ezexyel
27.06.06,08:13
podla mna, najjednoduchie by bolo zalozit obchodnu spolocnost a tie dve by boli spolocnickami
Zita5
27.06.06,08:16
Ahojte, no mam takyto problem mama s dcerou sa dohodli ze zalozia obchod ale registracka je na dceru to jest vlastne cely obchod, ale zisk a teda aj naklady si chcu proste delit rovnym dielom. Ja som navrhol zmluvu o spolupráci??? neviem ci nieco take existuje...co by bolo podla vas najlepsie diky.

Môžu sa rozhodnúť ...vos.....sro.......zmluva o združení .....:) ale zmluvu o spolupráci by som neodporúčala.
Vladimír Ozimý
27.06.06,08:39
A pri V.O.S. su ake naklady na vznik?...inak preco by ste neodporucali zmluvu medzi dvoma zivnostnikmi?
Zita5
27.06.06,08:44
A pri V.O.S. su ake naklady na vznik?...inak preco by ste neodporucali zmluvu medzi dvoma zivnostnikmi?


Ja by som odporúčala zmluvu medzi dvoma živnostníkmi ...ale zmluvu o združení .......a nie o spolupráci .
ezexyel
27.06.06,09:32
Ja by som odporúčala zmluvu medzi dvoma živnostníkmi ...ale zmluvu o združení .......a nie o spolupráci .

zmluva o zdruzeni je lepsia ako zmluva o spolupraci, ale myslim, ze vyhodnejsia je aj tak ta obchodna spolocnost
Vladimír Ozimý
27.06.06,10:00
takze v podstate je mozne zadat v zmluve o zdruzeni napr. aj taku vec ze naklady a prijmy z maloobchodnej predajne idu rovnym dielom medzi ucastnikov zdruzenia? Kto vsak pocas roku o tychto prijmoch a vydavkoch uctuje? kurnik aky si som zamotany
dumap
27.06.06,10:19
v zmluve o združení by predsa malo byť určené pod akými iniciálmi sa bude účtovať.
dumap
27.06.06,10:24
v tomto príspevku je to rozsiahle rozpísané a "rozradené" http://www.porada.sk/showthread.php?t=14401
bezradná
27.06.06,10:29
takze v podstate je mozne zadat v zmluve o zdruzeni napr. aj taku vec ze naklady a prijmy z maloobchodnej predajne idu rovnym dielom medzi ucastnikov zdruzenia? Kto vsak pocas roku o tychto prijmoch a vydavkoch uctuje? kurnik aky si som zamotany
Pri združení FO sa v zmluve určuje, v akom pomere sa rozdeľujú príjmy a výdavky združenia, musí tam byť určená poverená osoba, ktorá vo svojom mene vedie účtovníctvo za združenie, obidve osoby musia byť vedené ako platcovia DPH, dokonca mesační platcovia DPH. Mne sa ale zdá, že tu na Porade som videla viacej príspevkov zaoberajúcich sa problémami združenia FO

(Dokonca, kým som napísala môj príspevok, už Ti aj poradili kde to nájdeš )
Zita5
27.06.06,10:30
takze v podstate je mozne zadat v zmluve o zdruzeni napr. aj taku vec ze naklady a prijmy z maloobchodnej predajne idu rovnym dielom medzi ucastnikov zdruzenia? Kto vsak pocas roku o tychto prijmoch a vydavkoch uctuje? kurnik aky si som zamotany


Ak sa matka s dcérou dohodnú že budú spoločne vykonávať svoju podnikateľskú činnosť ...musia mať obe živnostenský list a rovnaký predmet činnosti , čo sa týka obchodu . V zmluve si dohodnú všetky náležitosti ako napríklad :
- od kedy začnú spolu vykonávať spoločnú činnosť
- kde budú spoločne podnikať .....miesto kde sa nachádza predajňa
- kto bude poverený vedením účtovníctva /môže byť aj dcéra , pretože má registrovanú RP/ účtovníctvo sa bude viesť na jej obchodné meno
IČO,IČ DPH ...ak je plátcom DPH ,v prípade tejto skutočnosti by sa povinne musela stať plátcom DPH aj mamina
- v prípade založenia BÚ ....uviesť číslo účtu k spoločnému podnikaniu
- kto a čo vnáša do združenia ...či už v materiálnej hodnote alebo hotovostnej
- dohodnutý poddiel na dosahovaní príjmov a výdavkov

Uzatvorenie združenia a nahlásenie povereného člena vedením účtovníctva v ich združení sú povinné ...........toto oznámiť na príslušný DÚ , kde musia odovzdať aj kópiu Zmluvy o združení,každá jednotlivo a písomne poverenie
člena , ktorý bude viesť účtovnú agendu .

Zmluva o združení je prilepená aj na PORADE aj popis ......hľadaj .V prípade vstúpenia do združenia už v zabehnutej forme , treba ku dňu vstupu previesť inventarizáciu , aby bolo preukázateľné aký majetok bol vo firme a stav majetku je dobré uviesť v zmluve a do prílohy aj inv.zápis .

Neviem možno ak som niečo zabudla ...tak ma doplňte.