laught
30.08.16,20:59
Zdravím. Potrebujem menšiu pomoc. Rada by som si zaobstarala psa. Už sedem rokov by som chcela ČSV, ale bývali sme v byte, a nemali sme tam preňho miesto. Teraz sme však v rodinnom dome a preto by to už nebol taký problém. Áno, viem, aké je toto plemeno. Zamilovala som sa do jeho povahy, prečítala som kopu článkov... avšak v našej rodine je aj päť ročný chlapec. Pýtala som sa jedného pána, ktorý chová československé vlčiaky a povedal, že by mu mohli náhodne ublížiť. Že pri maznaní sa so svojim pánom môžu použiť aj zuby. Trochu som sa zľakla a hľadala som podobné plemeno. Ako som si čítala o sibírskych huskych, uvidela som medzi týmito plemenami určité podobnosti. Avšak, husky je voči deťom a ostatným zvieratám priateľskejší. Mohli by ste mi poradiť, ktorého si radšej zaobstarať? Prosím, píšte len tí, ktorí máte s jedným z týchto plemien skúsenosti. Ďakujem.
arizona
30.08.16,20:26
Aj psici maju rozlicne povahy, takze nikto ti nedokaze povedat, kup si toho, ci toho.
A taktiez spravanie psa je aj vysledok vychovy majitela. Takze zas je to len na tebe...

A taktiez si dovolim poradit, ze 5 rocne dieta by nemalo byt same,bez dozoru s akymkovek psom.
Je to dieta,vo veku kedy este nedokaze odhadnut sitauaciu a v ramci hry moze psikovi ublizit. Aj ten najmilsi a najvychoanejsi pes moze reagovat inak, ako od neho ocakavas a moze dietatu ublizit.
Alebo,aj pri uplne beznej hre moze vacsi pes dieta nechtiac prevalit a nestastie je na svete...
alaya1
30.08.16,21:32
Myslim, ze najlepsie ti poradia poradcovia chovu jednotlivych plemierm. Vid klubove stranky a kontakt na nich
http://www.huskyslovakia.sk/klub/vybor-klubu/
sibírsky husky Jaroslav Fabian +421 903 804 377 jaripuli@gmail.com
http://www.csv.sk/klub/vybor_kontakty
Ing. Janka Tarkaničová
Komárany 123, 093 01
Vranov nad Topľou
0903 597 438,
csv.hpch@gmail.com
afrikánka
30.08.16,21:56
Tvoja túžba po psovi, by mala byť druhoradá. Na prvom mieste je dieťa. Počkaj zopár rokov, až bude dieťa vyspelejšie mentálne i fyzicky. 2 až 3 roky vydržíš, potom si to bez väčších obáv ako rodina lepšie užijete. I psovi prospeje, ak sa začne odchovávať v uvoľnenej atmosfére okolia...
dusansl
09.10.16,20:54
Vážený pane,
hneď na samučkom začiatku by ste si sám mal položiť otázku, čo od svojho budúceho spoločníka očakávate?
Každé v minulosti vyšľachtené plemeno psa, už v procese jeho chovateľského modelovania bolo pestované z istým zámerom. tak tomu bolo aj v danom prípade.
Československý vlčiak (Stál som pri začiatkoch jeho genetického šľachtenia) mal za základ budúceho plemena 8 základných línií Karpatského vlka šedého a geneticky ustálené plemenné jedince plemena Nemeckého ovčiaka. Po viac ako dvadsaťročnom krížení , vyberaní budúcich chovných jedincov z práve narodených potomkov chovných jedincov a nekonečného radu testov a skúšok pováh atď. až nakoniec bolo jeho kríženie a rodiaci sa potomkovia v štandardných mierach a povahových vlastnostiach a bolo zapísané do plemennej knihy FCI(medzinárodná kynologická asociacia.)
Jeho charakteristikou je ľahkosť, vytrvalosť, ešte stále vlčia nedôverčivosť a do istej miery aj účelová plachosť, pričom vyžaduje obrovské dávky denného pohybu. Počas šľachtenia v chovných staniciach bežne denne absolvovali tieto zvieratá záťažové testy pri ktorých hravo prekonávali 70 -80 kilometrové behy v prírode spolu zo psovodmi na bycikloch, bez väčšej námahy a s minimálnymi prestávkami. Som presvedčený , že aj napriek značnej obľube u chovateľov a to nielen na Slovensku je to zviera na zvládnutie náročné a v rukách ozaj skúseného výcvikára a chovateľa dobré.
Neodporúčam ho pre človeka bez uvedených vedomosti a praxe.
Plemeno Sibírskeho huskyho je celkom iná káva, ale nie pre teplé Stredoeurópske podmienky. Výborná spoločník, dokonalý lovecký pes s rádiusom pohybu v okruhu 15-20 kilometrov. neuveriteľne vytrvalý s absolútne dokonalým orientačným zmyslom . bez problémov nájde v lesoch zver s po hodinách ju nakoniec doženie do blízkosti svojho poľujúceho gazdu a je schopný udržať ju na mieste až do času jej ulovenia. Pri poľovačke sa vytrvala a skoro bez prestávky ohláša nezameniteľným štekotom. V minulosti bol používaný aj ak záprahový pes do snežných saní. Z tohoto plemena mašeri vyšľachtili povestného polárneho záprahového psa. Z prihliadnutím na uvedené by som zvážil takýto výber.
Do pozornosti do rodinného domu dávam plemeno Rhodézsky ridberg. Plemeno je uznané FCI , na Slovensku, v Čechách a okolitých štátoch EU je rozšírený.
Hoci je to plemeno dosahujúce výšku v kohútiku Do 60 cm, je mimoriadne vhodný k rodinnému domu, lebo:
- je svojmu pánovi(ktorého zviera považuje za vodcu svorky) extrémne verné
- rovnako tolerantné je aj k ostatným členom rodiny
-mimoriadne citlivé je k ďeťom, ktoré je schopné brániť pred nebezpečím aj za cenu svojho života
DO POZORNOSTI DÁVAM! Zviera musí byť chované v dome, lebo je krátkosrsté
a zle akceptuje chlad, a preto že je vysoko asociované tak rovnako je mimoriadne citlivé na odlúčenie od ,,rodinnej ľudskej svorky, za člena ktorej sa považuje"!
Je ľahko ,,vychovateľné", pričom ale jeho výcvik-výchova by mal byť realizovaná jedným členom rodiny.
Mnoho príjemných a nezabudnuteľných chvíľ praje dusansl.
P.S: Pribratie psa do rodiny je mimoriadne vážna udalosť, lebo je to záväzok na najbližších 9-14 rokov. Prosím dokonale zvážiť tento krok. Ďakujem