zdemic
27.06.06,10:25
Ahojte,
od 1.7.2006 začínam spracúvať účtovníctvo TJ. Chcela by som radu, čo všetko by som na začiatku mala zariadiť (či treba niečo ohlasovať na DU, a tak podobne) a ako mam čo najjednoduchšie pracovať.
Dakujem, zdenka
tibor
27.06.06,08:35
a uvedená TJ je čo? občianske združenie či aký subjekt?
TJ je teraz založená alebo už dlhšie fungujúca?
si tam zamestnaná či len vedieš agendu?
zdemic
27.06.06,09:19
Je to združenie, dlhšie fungujúce. Keďže účtovníčka tam narobila kadejaké kixy, na dohodu to budem robit ja. Patrí pod obec, stade ma hlavny rozpočet (elektrika, plyn, mzdy šofér autobusu, hospodárka a účtovníčka). Finančne tam prispievajú aj z miestneho závodu určitým percentom zo mzdy a jeden pan podnikateľ.
tibor
27.06.06,10:25
takže to bude robiť účtovníčka z MÚ...a ňou si Ty?...(:

v podstate to asi ideš preberať. Urobil by som si inventarizáciu majetku a vlastne všetkých aktív (pokladňa a BÚ) i pasív - prijaté Fa a hlavne či neboli nejaké zálohy poskytnuté a doteraz sú neni vydokladované. Zobral by som si výsledné čísla za rok 2005 a za tento rok a na Daňovom by som si overil, či je všetko poodvádzané v súlade so zákonmi - myslím hlavne Dohodári a daň za nich. My vyplácame dohodárov - rozhodcov, pomocných rozhodcov, zapisovateľov, údržbárov a upratovačky - i trénerov a im strhávame daň, ktorú do 8. nasledujúceho mesiaca odvádzame na Dú - ďalej či s dohodármi je urobená Dohoda a či sú zaregistrovaní v sociálnej poisťovni.

keďže my nie sme veľká TJ - robím to vlastne len v Excely - príjmy a výdaje a zároveň to triedim ešte po oddieloch, lebo hlavné zdroje síce máme tiež z mesta- ale jednotlivé oddiely si čerpajú svoj rozpočet ako aj získavajú svoje zdroje (príspevky, 2% z daní, sponzorov...) ak budeš mať interes - nejaké tie sheety v excely môžem pridať...
zdemic
27.06.06,10:48
Dakujem veľmi pekne za rady. V podstate som to aj tak predpokladala. Ja vlastne robim učtovníčku v škole s právnou subjektivitou. Toto preberiem a budem robiť súbežne alebo na dohodu s obcou. To este neviem presne ako sa to dohodne. Toto je tiež nie veľká telovýchovaKeďže začiatky bývajú všade ťažké, budem veľmi povdačná, ak mi niečo pošleš. A ešte by som sa spytala na to, ako platite hračov - tiež dohody alebo čo? Tá predchádzajúca mi to má tento týždeň odovzdať, ale čakám od nej akurát tak podkopávanie nôh a nie pomoc. Takže to musím riešiť takto.
Ešte raz ti pekne ďakujem a prajem prijemny zvyšok tohto horúceho dňa.
tibor
27.06.06,13:25
priložím Ti jeden súbor - ja to mám o niečo jednoduchšie, lebo pokladňu nemám - mám to všetko priamo v banke - v práci. zálohy takisto nezapisujem - len pri preberaní im dám podpísať prevzatie peňazí a potom to roztrhám a všetko ide tak, akoby by mi len doniesli doklady na zaúčtovanie.

my hráčky neplatíme...