hudos0781
01.09.16,12:20
chcem sa opýtať či môžem predávať tovar, ktorý kúpim v maloobchode. napr. pôjdem do tesca tam nakúpim tričká a nohavice značky F&F a následne ich predám u seba v obchode. doklad o nákupe by som mal. pýtam sa preto lebo som si všimol u viacerých obchodníkov,že napr. kúpia balené ovocie ešte s visačkou kaufland a následne to predávajú na dedine vo svojom obchode. dá sa to takto aj s oblečením? ďakujem za odpoveď.
afrikánka
01.09.16,11:20
....áno kúpia, následne predajú na dedine + 100%, vymeň handry za ovocie, jesť sa musí....
afrikánka
01.09.16,11:33
budem za protivnú, ale keby si dedinčania zodrali ruky, nohy - aj tak nedopestujú banány, pomaranče a ostatné exotovocie....však si ty z mesta?.....a nevidel živú sliepku, či barana...
korela
01.09.16,11:56
Môžeš všetko, ale... Máme neďaleko nás malý obchodík s potravinami, taký "príručný" celkom vpadol vhod. Až kým som majiteľa nevidela v Lidli stáť pred pokladňou s vozíkom plným akciových miláčikov. K tomu som ešte bola svedkom preberania pečiva od pekárov, faktúra sa vystavovala iba na konci mesiaca, a to bola posledná kvapka pre rozhodnutie, že tam nebudeme nakupovať.
terezamaria
01.09.16,12:11
Pokiaľ máš na to papier o kúpe, samozrejme že môžeš. Potom aké budeš mať ceny, keď to budeš nakupovať v maloobchode?
afrikánka
01.09.16,12:24
....navýšené, kým ho nezačnú obchádzať, ale i tak sa vždy na vidieku nájdu zákazníci, čo radšej zaplatia, akoby mali cestovať do mesta... a nakoniec budú všetci spokojní...
hudos0781
01.09.16,12:57
nižšie ako teraz. uvediem príklad.
pánske košele vo veľkoobchode (na Slovensku, Poľsku a Maďarsku) stoja cca 15- 17€ podľa toho či je krátky alebo dlhý rukáv a aký je vzor. ja keď kúpim košeľu za takúto cenu tak ju predávam za 20 - 21€. no v tescu predávajú pánske košele po 7€ a keď je výpredaj tak už som videl aj za 4€. tak preto sa zaujímam či sa to takto dá lebo pre mňa a koniec koncov aj pre zákazníkov je to lacnejšie a kvalita je rovnaká. keď som otváral obchod tak som nemal predstavu ako to je vo veľkoobchodoch. myslel som si že ja tam nakúpim tovar za dobrý peniaz a následne si ho ja predám za ešte lepší, ale mýlil som sa. ceny vo veľkoobchodoch sú tak vysoké, že za tú cenu by som to mal predávať už ja a nie oni to predajú mne a ja to ešte za vyššiu predávam. takto sa nedá konkurovať. uvediem ďalší príklad. dámske tričko s krátkym rukávom vo veľkoobchode stojí od 6 - 10€. už toto je vysoká cena a keď takéto tričko chcem predať ja a keď chcem aby ho niekto kúpil tak ho predávam zvyčajne iba o 1€ drahšie ako som to kúpil. takže ja predávam tričko po 11€ a v tescu majú tričká po 4-6€ (už za maloobchodnú cenu). takže takto
hudos0781
01.09.16,13:01
aj u nás v potravinách to takto je, ale nikto to nerieši. majiteľ obchodu nakupuje akciový tovar z lidlu, tesca, kauflandu a následne ho predáva u seba v obchode. všetci to vieme lebo mlieko v bielej škatuli s nápisom TESCO sa nedá prehliadnuť. lenže každý tam nakupuje preto lebo radšej dajú o tých 10 centov viac ako keby sa mali trepať do mesta.
terezamaria
01.09.16,13:48
Tak chodíš do zlých veľkoobchodov.... takto drahé košele, to je teda cena nadsadená riadne, o tričkách platí to isté.....
hudos0781
01.09.16,13:58
tovar berieme asi z 15 rôznych veľkoobchodov a ceny sú všade približne rovnaké. rozdiel je pár centov. poraď nejaký lepší lacnejší ak vieš.
afrikánka
01.09.16,15:39
tie "dobré" veľkoobchody sú ale šikmookých, tí taktiež šijú pre hypermarkety, čo je likvidačné pre textilné trhy v celej Európe, hudos chápem Ťa.....veď som i písala, že vždy sa nájdu zákazníci, ktorým sa do mesta plného zliav cestovať nechce a kúpia napr. u Teba.....ale snáď sa nejako uživíš
hudos0781
01.09.16,16:01
dobre takže vec je aká je. ale vráťme sa k meritu veci. takže môžem si ja kúpiť značku F&F z tesca a následne to predať vo svojom obchode? nebude z otho nejaký prúser, že to je ako keby ich vlastná značka?
jakubzemko
01.09.16,19:13
A čo vám natom tak prekáža? Každý sa predsa musí nejako živiť a keď sú miláčiky v tescu najlacnejšie tak ich predsa nebude kupovať drahšie vo veľkoobchode. Skôr by ste sa mali uvedomiť ako tie reťazce ničia maloobchodníkov. Cenovú politiku si nastavia tak, že sa našim výrobcom neoplatí ani vyrábať.