valička
27.06.06,09:42
Zamestnanec si teraz doniesol doklad, že manželka je evidovaná
na úrade práce t.j. chce si na ňu uplatniť odpočitateľnú položku
(vrátilo by sa mu 1982,- SK).
Má si podať daňové priznanie alebo čo s ním.?
sgm
27.06.06,07:44
Na daňové priznanie trošku neskoro, nie?
Bea
plavčík
27.06.06,07:45
preboha aké daňové priznanie chceš podávať v júny???
valička
27.06.06,09:17
Jemu som ročné´zučtovanie urobila ako zamestnávateľ.
Vracala som mu 1508,- Sk ale keby bol dal všetky podklady
mal by aj tých 1982,-.On ich teraz chce.
KEJKA
27.06.06,09:21
Jemu som ročné´zučtovanie urobila ako zamestnávateľ.
Vracala som mu 1508,- Sk ale keby bol dal všetky podklady
mal by aj tých 1982,-.On ich teraz chce.
hádam si môže podať sám daňové priznanie, kde si všetky skutočnosti podopisuje, aj to ročné zúčtovanie- výsledok, a nech si to vybaví sám, ked bol tak "šikovný". Zamestnávateľ s tým už nič nemá, ani by som sa s tým nezaoberala. Maximálne by som snáď, ak by ma pekne poprosil, mu venovala čas a pomohla by som mu s tým DP.
katkaj
27.06.06,09:23
Jemu som ročné´zučtovanie urobila ako zamestnávateľ.
Vracala som mu 1508,- Sk ale keby bol dal všetky podklady
mal by aj tých 1982,-.On ich teraz chce.

Ročné zúčtovanie dane sa robí k 30.3.2006 a k 15.2.2006 mal priniesť všetky doklady. Predsa musel podpisovať žiadosť o vykonanie zúčtovania kde si mohol douplatňovať všetky odpočítateľné položky.
azuz
27.06.06,09:47
hádam si môže podať sám daňové priznanie, kde si všetky skutočnosti podopisuje, aj to ročné zúčtovanie- výsledok, a nech si to vybaví sám, ked bol tak "šikovný". Zamestnávateľ s tým už nič nemá, ani by som sa s tým nezaoberala. Maximálne by som snáď, ak by ma pekne poprosil, mu venovala čas a pomohla by som mu s tým DP.

Súhlasím, zamestnávateľ už voči nemu v tomto smere nemá žiadne povinnosti. Ak chce opraviť daň za rok 2005, musí si podať daňové priznanie (myslím, že dodatočné) a vyrovnať sa s DÚ (požiadať DÚ o vrátenie preplatku).
sonka1
27.06.06,10:34
Jemu som ročné´zučtovanie urobila ako zamestnávateľ.
Vracala som mu 1508,- Sk ale keby bol dal všetky podklady
mal by aj tých 1982,-.On ich teraz chce.

Podľa mojich informácii, zamestnávateľ nesmie robiť opravné ročné zúčtovanie dane , čiže on si je povinný podať daňové priznanie sám. (ešte že sa spamätal tak skoro, čo keby to zistil až v 2007? že mal manželku na up?? :) )