biaaa
27.06.06,09:50
Zdravim - nevie niekto prosim ci musi byt statutarny zastupca uvedeny v živnostenskom liste v pracovno-právnom vztahu s podnikatelom? Teda musi byt u neho aj zamestnaný???


Dakujem
plavčík
27.06.06,07:58
Myslím, že nemusí byť zamestnancom, ale ak budeš mu dávať dáku odmenu musíš ho prihlásiť hoc aj jednorázovo do poisťovní a zároveň ho odhlásiť
ingi
27.06.06,08:14
Mne sa skôr zdá, že biaaa vo svojej otázke myslí zodpovedného zástupcu.
V tom prípade však podľa § 11 živnostenského zákona platí:

(1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním manžel (manželka) podnikateľa alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen.
biaaa
27.06.06,08:32
Myslel som štatutára nie zodp. zástupcu.
ingi
27.06.06,12:16
Myslel som štatutára nie zodp. zástupcu.

V poriadku, splietol ma ten živnostenský list.:)
Jana Acsová
27.06.06,12:42
Myslel som štatutára nie zodp. zástupcu.Len ste zároveň uviedli, či má byť v pracovno-právnom vzťahu s podnikateľom a to zvádza k situácii, na ktorú sa reagovalo, t.j. k zodpovednému zástupcovi uvádzanému v živnoliste.

Upresnite svoju otázku. Akého zástupcu máte na mysli, kde zapísaného (obchodný register) a u koho.
biaaa
28.06.06,08:29
No takto - teraz som trochu aj ja v rozpakoch - moze byt vlastne na ZL zapisany statutarny zastupca? Mal som to napisat asi takto. A musi byt u podnikatela zamestnany???

Vdaka za vsetky odpovede.