Evulikz
02.09.16,10:22
Pred 2 týždnami som dostala výpoved z prace,momentalne som na UP,kde mi nic neplatia, som rozvedena mam 20ročnu dceru ktora studuje na VS a 11 ročneho syna,mam vlastný byt deti bývaju somnou a otec mi prispieva na nich oboch sumov 250€ ,je možne si uplatniť si davku ako rozvedena v hmotnej nudzi,alebo príspevok na bývanie?
Dakujem
veronikasad
02.09.16,10:31
Ako dlho trval pracovný pomer? Nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikol?
Evulikz
02.09.16,15:11
nie bola som zamestnana 1rok aj 10 nesiacov :(
avalik
02.09.16,16:27
Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem. Ak je domácnosť v hmotnej núdzi, neznamená to, že má vždy nárok na poskytnutie pomoci v hmotnej núdzi, pretože pomoc v hmotnej núdzi sa poskytuje iba do sumy nárokov stanovenej v zákone o pomoci v hmotnej núdzi, nie do sumy životného minima.

a viac tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675
Evulikz
03.09.16,12:03
to som sa dočitala aj ja,len som to chcela tak nie odborne vysvetliť :)
ale dakujem za reakciu
avalik
03.09.16,14:53
tak to si mala napisat, ze si to citala, citaj este raz a pomaly a napis konkretne comu nerozumies
Katy a R
04.09.16,08:07
avalik už napísala - podľa mňa je to dosť jasne napísané. ale ak nechceš "odborne" - tak ja skúsim takto:
v prvom rade sa máš postarať o svoju rodinu ty - vlastnou prácou , alebo majetkom. ak z nejakého vážneho dôvodu nemôžeš, tak máš ex- manžela - treba pýtať od neho. Ak ani on nemôže prispieť svojim deťom (napr je chorý, má tých detí ešte viac... ) - tak až potom prichádzajú na rad ostatní daňoví poplatníci, ktorí majú svoje deti. To je tá dávka v hmotnej núdzi, plus príspevok na bývanie - a či by ti nejakých pár eur vyšlo? - vypočítaš podľa priloženého linku .
ak budeš žiadať o dávku v hm. núdzi - treba vydokladovať aj všetky príjmy, aj aký máš majetok.