sybila3
27.06.06,10:54
Ahojte, čo píšete do výdavkových pokl.dokladov do kolonky vyplatené komu?
Neviem či tam mám písať meno osoby, ktorá tovar kupovala alebo napríklad blok z papiernictva, či tam napíšem papiernictvo?
ďakujem
Zita5
27.06.06,08:58
V prípade že dávam zálohu z pokladne ...vtedy píšem meno konkrétnej osoby .
Ak niečo platím z pokladne ....nákup v napr. TESCO ......tak píšem Tesco ..........atď ....podpis príjemcu viď príloha .
va1ke
27.06.06,09:02
ja na VPD píšem meno človeka, ktorý to bol kupovať.
sybila3
27.06.06,10:24
Aj ja to tak robím, lebo vyplatené je to jemu. Len ma pomýlili doklady z min.roka, keď som sa hrabala v dokl. od inej účtovníčky.
ďakujem
ZuzanaP
27.06.06,11:18
Ja tiež píšem meno toho, kto nakupoval a kontrola nemala pripomienky.
4326
27.06.06,12:24
Súhlasím s príspevkom č. 2 - ja dávam firmu od ktorej som nakupovala. Je to prehľadnejšie pre prípadné reklamácia, keď niečo potrebujem nájsť. Ak viem, že sa to kupovalo v TESCU tak to mam hneď, lebo ak nákupy robí jedna osoba, je náročné potom niečo nájsť. Takto sa v dokladoch nemusím prehrabávať pol dňa.
Zita5
27.06.06,12:28
Súhlasím s príspevkom č. 2 - ja dávam firmu od ktorej som nakupovala. Je to prehľadnejšie pre prípadné reklamácia, keď niečo potrebujem nájsť. Ak viem, že sa to kupovalo v TESCU tak to mam hneď, lebo ak nákupy robí jedna osoba, je náročné potom niečo nájsť. Takto sa v dokladoch nemusím prehrabávať pol dňa.


Ja osobne mám všetky tieto firmy kde nakupujeme na hotovosť aj v partneroch a pri účtovaní cez výber partnera v evidencii DPH mám aj obchodný názov a IČDPH .Čiže hneď mám všetky údaje doplnené aj v evidencii DPH .