Wotan
05.09.16,12:57
Nedavno som posielal balik do zamoria, sice obycajne, ale ma tracking number, cize sledujem stav balika online.

V pohode to zo Slovenska odislo, ale uz 23 dni ma status Vstup do krajiny prijimatela.

Teraz neviem, ze ci uz dalsie sledovanie Slov. posta neposkytuje, kedze uz je to mimo SR, alebo niekde ten balik uviazol, nezda sa mi totiz, ze za 23 dni by ho nedorucili. 23 dni je v krajine prijimatela, niekolko dni este samozrejme islo aj zo SR, cize skoro jeden mesiac. Mozne je aj to, ze uz je to dorucene, len sa nezmenil stav, alebo neviem.

Da sa to nejak zistit co sa so zasielkou deje mimo SR?
ivka70
05.09.16,11:01
A zistit stav u prijemcu nevies?
Wotan
05.09.16,11:09
no prijemca nie je moj znamy, je kupec, teoreticky mu mozem poslat mail, ale moze si aj vymysliet, ze mu nic neprislo a vypytat peniaze spat.
ivka70
05.09.16,11:11
To moze urobit tak ci tak.
Mária27
05.09.16,11:30
Mám tiež také skúsenosti - hlási mi, že zásielka vstúpila do krajiny, prípadne došla na dodaciu poštu - a koniec. Zásielka je pritom riadne doručená do dvoch dní.
Pri balíku môže ísť aj o prípad, že sa zásielky kopia na colnici.
Zásielku môžeš aj reklamovať, oznámia ti dátum doručenia. V tvojom prípade by som však prípadnú reklamáciu nechala na adresáta.
misoft
05.09.16,11:44
@Wotan - ak by mu nič neprišlo, tak za tých 23 dní by sa už zaručene ozval. Takže je predpoklad, že zásielka bola doručená, len SP to akosi "nezvláda", resp. majú v tomto riadny bordel (ako vo väčšine prípadov....
avalik
05.09.16,11:47
fortunka
05.09.16,11:52
Tiez si myslim, ze by sa ti uz ozval kupujuci... ale napr. mne SL posta drzala balik na colnici aj 3 tyzdne, pritom ked som riesila cez kuriersku sluzbu balik, tak to islo raz-dva , cize moze to byt niekde zaseknute a vybavuje si to prijemca (ja som o tom vedela, poslaal som doklady a cakala na colnicu.. cize odosielatela som neriesila vobec)
Wotan
05.09.16,12:20
tak toto je nieco super, tam to normalne ukazuje aj mimo SR! Zistil som,. ze je stale v preprave, co je celkom divne. Lebo:

ISC NEW YORK NY(USPS), Processed Through Facility, Your item has been processed through our facility in ISC NEW YORK NY(USPS) at 6:12 pm on August 13, 2016

Cize posledny status z 13.8. hmm hmm
Wotan
05.09.16,12:26
Vaša zásielka bola odovzdaná dopravcovi.
Vaša zásielka bola odoslaná z krajiny pôvodu.
Vaša zásielka dorazila do cieľovej krajiny a čaká na preclenie.
Vaša zásielka dorazila do cieľovej krajiny a je prepravovaná lokálnym dopravcom.
Vaša zásielka je na ceste. Napríklad sa nachádza v transportnej krajine, odkiaľ bude doručovaná ďalej do cieľovej krajiny.

Takze preclene uz bolo, len neviem co tolko trva.
Mária27
05.09.16,12:28
asi to už má
avalik
05.09.16,12:40
skus zmenit dopravcu v prijimacej krajine
Wotan
05.09.16,12:58
skusal som, ale nic.. pre Us tam je len to USPS