Iwett
05.09.16,15:38
Dobrý deň,
je trojstranným obchodom, keď firma SK kúpi ojazdený automobil za účelom predaja v AT a predá ho do CZ? Všetci traja sú platcovia DPH vo svojej krajine
avalik
05.09.16,13:43
Iwett
05.09.16,14:15
Ďakujem. Ja som sa chcela spýtať či sa jedná o trojstranný obchod z dôvodu, keď si neobjednal tretí odberateľ auto. FO SK auto kúpi z AT ale nevie ešte kde ho predá. A ak nájde kupca potom v PL a predá ho, to už nie je trojstranný obchod? Či tomu nechápem?
kuravesele
06.09.16,03:35
Trojstranný obchod je taký obchod, na ktorom sa zúčastňujú tri osoby, ktoré sú identifikované pre daň v troch rôznych členských štátoch a predmetom obchodu je dodanie toho istého tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený priamo od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného členského štátu do iného členského štátu.

Vo vašom prípade nejde o trojstranný obchod.
avalik
06.09.16,04:32
No ked este nevie kde ho preda tak mu chyba tretia strana.
Iwett
06.09.16,05:21
Ďakujem, ešte jedna otázka, keby si ten automobil posledný odberateľ objednal, tak sa o trojstranný obchod jedná?
Iwett
06.09.16,05:52
Ďakujem, ešte jedna otázka, keby si ten automobil posledný odberateľ objednal, tak sa o trojstranný obchod jedná?
fortunka
06.09.16,06:33
NIE JE
fortunka
06.09.16,06:34
Islo by o trojstranny obchod ak by sa vsetky tri strany "poznali". Pan z CZ si objedna cez SK sprostredkvoatela (napr) auto z AT. TEda objednavka CZ v AT, ale ide cez slovenskeho obchodnika tiez. DOrpava bude priamo z AT do CZ. Tak. Zjednodusene. AK ne tak nech ma uzaj niekto opravi :)
Iwett
06.09.16,08:44
Ďakujem za vysvetlenie. Takže keby si CZ objednal u SK, SK by kúpil v AT a predal CZ, to by tiež nebol trojstranný obchod? Že by bola dôležitá len u koho sa objedná? Prepáčte, len sa zamýšľam, lebo by som chcela tomu rozumieť. Môžu nastať rôzne prípady:
CZ objedná u AT, dovezie mu to SK
CZ objedná u SK, ten mu to dovezie z AT
CZ neobjedná, len SK kúpi v AT dovezie do CZ.
Iwett
07.09.16,09:31
Ďakujem