marions
05.09.16,20:43
Dobrý deň,
mám faktúru za nákup automobilu. Firma je platcom DPH a na faktúre nie je vyčíslená DPH. Mám faktúru vrátiť?
Tweety
05.09.16,18:53
Daj viac info.
marions
05.09.16,18:57
Nemám viac info, dodávateľ má IČ DPH, teda je platca, na faktúre je suma bez DPH a odkaz žiaden.
Tweety
05.09.16,19:00
Pýtaj info na MV vo firme, ktorú účtuješ.
Tweety
05.09.16,19:01
Lebo ak je nové, ide o tuzemské dodanie, musí byť s dph.
zk24
05.09.16,19:16
Ak by išlo o kúpu ojazdeného vozidla a predajca ho predáva podľa §66, DPH na faktúre nefiguruje a vy nemáte nárok na odpočet..

Dodatočne prikladám možnosti, ktoré mohli nastať a faktúra môže byť stále správna. Ja som spomínala možnosť 2)


1)
ak platiteľ, ktorý nie je obchodníkom s ojazdenými autami, kúpi ojazdené auto v tuzemsku od iného platiteľa DPH, ktorý pri predaji v súlade so zákonom o DPH uplatnil oslobodenie od dane podľa § 42 alebo § 85i ods. 2 zákona o DPH, potom kupujúci nemá možnosť odpočítať si daň,

2)
ak platiteľ, ktorý nie je obchodníkom s ojazdenými autami, kúpi ojazdené auto v tuzemsku od iného platiteľa DPH, ktorý je obchodníkom s použitým tovarom, ktorý pri predaji ojazdeného auta použil osobitnú úpravu uplatňovania dane v zmysle § 66 zákona o DPH, potom kupujúci nemá možnosť odpočítať si daň (na faktúre od obchodníka nesmie byť daň ani uvedená),



Zdroj: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kupa-a-predaj-auta-neobchodnik
marions
05.09.16,19:42
Nie je nové, je staršie a fo firme mi asi moc nepovedia. Oni sú radi, že zaplatili málo.
Tweety
05.09.16,19:44
tak sa popýtaj na info dodávateľa
marions
05.09.16,19:59
Asi tak musím..... ˇˇdakujem
zk24
05.09.16,20:05
Ja bezne kontaktujem dodavateka ohladne nezrovnalosti. Vsimla som si ze niektori trebars pisu ic dph na fakturu svoju ale su trebars registrovani len podla §7... Over si platnost ic dph, a ak by aj bola niektora zmoznosti ktore som dole pisala, mal by byt na FA uvedeny paragrat ako postupuju.