maros111
05.09.16,20:44
Dobry den, chceme kupit nehnutelnostktoru chceme financovat cez hupoteku. Cast penazi odide na zaplatenie hypoteky predavajuceho a cast na cislo uctu.
Viem ze notarska uschova je bezpecna pre obe strany ale realitak odmieta notarsku uschovu. Co tym moze sledovat? Je mi to podozrive.
Dakikem za odpovede.
misoft
05.09.16,18:57
I ja v tom lotrovinu čuchám. Pokiaľ sú finančné prostriedky v notárskej úschove, tie sa protistrane vydajú po splnení a potvrdení istej podmienky.
Pokiaľ sa však vložia na účet, môže sa stať, že sa predávajúcemu splatí hypotéka, dostane peniaze, realitka províziu a ty budeš čakať a čakať, než sa staneš majiteľom, pretože oni už svoje budú mať...
Oliwa
05.09.16,18:59
Treba sa spýtať realiťáka, prečo ju odmieta.
buchač
05.09.16,19:01
Pokiaľ nebudeš mať papiere - zmluvy v poriadku, tak nepusť ani cent naviac.
Maximálne zálohu...a aj o tú môžeš prísť, lebo k obchodu nedôjde.

Ale šak nedaj do notárskej úschovy...ALE nedaj ani na účet realitky...;)
arizona
05.09.16,19:05
Notarska uschova je dnes bezna,bezpecna zalezitost.

Realitak je len sprostredkovatel kupujuceho a predavajuceho,takze by mal respektovat dohodu tychto dvoch stran. Trvajte si na svojom! A ziadajte to aj do zmluvy napisat. Do zmluvy si dajte napisat iba to, co vyhouje vam a predavajucim, nie co vyhovuje realitakovi.

Netusim, ake pohnutky ma realitak,ale pre istotu by som dala zmluvy pred podpisom skontrolovat nejakemu pravnikovi...
aenri
20.09.16,16:52
samozrejme, ze chce aby ste platili hned. takeho realitaka do riti nakopat a poslat kadelahsie.