adahoffi
06.09.16,10:20
Potrebujem radu... platím obci nájom za istú malú hosp.budovu. Mali sme uzavretú zmluvu. Nájom som platila pravidelne, avšak dali mi výpoved zmluvy. Chcem sa opýtať, majú právo mi vôbec dať výpoveď ak pozemok je nevysporiadaný? môžu ma vôbec vysťahovať? Poprípade osoba čo si na to robí nárok.. ale pozemok aj budova sú nevysporiadané....
ivka70
06.09.16,08:39
a mali pravo ti to prenajimat, ked pozemok je nevysporiadany? Ak mohli uzavriet zmluvu o najme, mozu ju aj vypovedat
Mária27
06.09.16,09:26
V našom práve je oddelené vlastníctvo stavby a pozemku. Ak sú vlastníkmi alebo správcami budovy, majú právo nájomnú zmluvu uzavrieť aj vypovedať.
adahoffi
07.09.16,06:44
tak na katastrálnom úrade, je ten pozemok vedený ako nevysporiadaný... budova je úplne na čierno....
adahoffi
07.09.16,06:45
lenže ak niesú majiteľom, zmluva je podľa mňa neplatná... ono bolo to podpísané a platené len zdôvodu, aby náhodou niekto nerobil zbytočné komplikácie... fungovalo to bezproblémovo.. ale natrafili sme na osobu, ktorá má známosti a má záujem si to teraz prenajať namiesto nás....
Mária27
07.09.16,07:45
budova môže byť legálna, aj ked je pozemok nevysporiadaný - taký stav je aj pri mnohých bytových domoch
clen
28.09.16,10:20
budovu mozu prenajat, aj ked nie je zapisana v katastri a dokonca aj ciernu stavbu...