cokolom
06.09.16,18:04
Dna 28.9.2012 som dostal rozsudok SR republiky, ze Okresny sud Bratislava 5 schvaluje dohodu o vine a treste medzi Generalnou prokuraturou a obvinenym Ladislavom I. a uznava ho vinnym a ho odsudzuje na 3 roky k trestu odnatia slobody.
Obzalovanemu sa trest podmienecne odklada a zaroven uklada probacny dohlad nad jeho spravanim v skusobnej dobe 4 roky. Podla paragraf 51 uklada povinnost spocivajucu v prikaze uhradit skodu v skusobnej dobe vo vyske 1300 EUR.


Podla predlozenej dohody o vine a treste na hlavnom pojednavany obvineny uznava vinu zo spachania zlocinu ublizenia na zdravi podla paragrafu 155 a akceptuje trest odnatia slobody vo vymere tri roky s odkladom na jeho vykonu na skusobnu dobu v trvani 4 roky za sucasneho ulozenia probacneho dohladu a povinnosti spocivajucej v prikaze nahradit v skusobnej dobe sposobenu skodu a suhlasi s tym aby ho sud zaviazal k nahrade sposobenej skode pre poskodenych.


Doteraz sa mi vinnik neozval a neviem ako mam postupovat. O 3 tyzdne to budu uz 4 roky.

Vopred Vam dakujem za vsetky cenne informacie...
buchač
06.09.16,17:31
Vziať všetky papiere a navštíviť nejakého exekútora.

Podľa mňa iné neostáva. Lebo je zjavné, že vinník-obvinený sa úmyselne vyhýba náhrade škody.

P.S.:
Ja som takto konal...súdy (občiansko právny s vydaním platobného príkazu a trestno-právny s odsúdením dotyčnej osoby na podmienečny trest a so zaplatením škody) som vyhral na planej čiare.
No aj tak čakám a čakám už pár rokov....a exekútor so mnou tiež, nakoľko niet čo exekuovať.
sosak
06.09.16,18:09
Podľa § 52 TZ:

(1) Ak odsúdený viedol v skúšobnej dobe riadny život, dodržiaval podmienky probačného dohľadu a splnil uložené obmedzenia a povinnosti, súd vysloví, že sa osvedčil; inak nariadi nepodmienečný trest odňatia slobody,
http://ficek.sk/pravna-poradna/195-podmienecny-odklad-vykonu-trestu-odnatia-slobody-s-probacnym-dohladom

V prvom rade kontaktuj telefonicky probačného úradníka okresného súdu Bratislava V, kontakt je v linku:https://www.justice.gov.sk/Stranky/Registre/Zoznamy-vedene-MS-SR/ProbacnyMediacnyUradniciTrestZoznam.aspx

Následne postupuj podľa dohovoru s probačným úradníkom.
buchač
06.09.16,18:39
(4) Povinnosti spočívajú najmä v príkaze
...
c) nahradiť v skúšobnej dobe spôsobenú škodu,
-----------------------------
Všetko pekné, ale ak sa zamyslím ?

1. Probačný úradník vydá príkaz na zaplatenie
2. Dotyčný nezaplatí, lebo nemá (vraj) z čoho....a vie to aj (hajzel) dokázať.
3. Dotyčný pôjde do ťurmy na tvrdo
4. Po prepustení tiež nebude chcieť zaplatiť, lebo bod 2.

Otázka teda znie.
Čo budem mať ja ako poškodený z toho, že si dotyčný odsedí trest ... ale aj tak sa nedostanem ku svojim peniazom ?


...na trt je to s tou vymožiteľnosťou práva na Slovensku.