Bambi23
27.06.06,11:38
Viem, ze je tu o RZP vela, ale nenasla som "nas" pripad, tak sa chcem opytat:
Aky typ tlaciva vyplnuju:
1. invalidny dochodca a konatel
2. dochodca (starobny dochodok) a konatel
Neviem kam ich mam zaradit a najlepsie je, ze mi nedali ziadne podklady, len sumu, kolko platili za 8 mesicov ako konatelia. Za dochodcov plati ZP stat, vsak? Aku vysku, odkial to zistim, ked mi oni nechcu (alebo nevedia) poskytnut ziadne ine udaje.
Dakujem
GABAZ
27.06.06,10:42
Pripájam sa k prosbe, aj ja mám taký prípad. Vychádza mi, že by to malo byť tlačivo X. Poradí nám niekto.
jankasm
27.06.06,10:45
Pripájam sa k prosbe, aj ja mám taký prípad. Vychádza mi, že by to malo byť tlačivo X. Poradí nám niekto.

Ja neviem, mohlo by to byť aj B, pretože oni vlastne nemali súbeh. Boli len 8 mesiacov SZČO.

Ale nie je to na 100% tak počkajme ešte na názor niekoho ďalšieho. :rolleyes:
GABAZ
27.06.06,10:56
Ja mám taký prípad dôchodcov konateľov, ktorí neboli prihlásení v ZP ako konatelia. Za konateľstvo nemali žiadny príjem. Do ZP preddavky neplatili. Idem ich do ZP spätne prihlásiť a odhlásiť. Zároveň doplatia preddavky naraz. Ešte som sa stretla s prípadom konateľov, ktorí sú zároveň aj zamestnanci. V ZP neboli nahlásení ako konatelia. Zo zamestnania im nevznikla povinnosť podať RZ - mali príjmy pod max.vymeriavacím základom. Musí sa za nich podať RZ? Sú za spätné prihlásenie a odhlásenie pokuty ?
jankasm
27.06.06,11:09
Ja mám taký prípad dôchodcov konateľov, ktorí neboli prihlásení v ZP ako konatelia. Za konateľstvo nemali žiadny príjem. Do ZP preddavky neplatili. Idem ich do ZP spätne prihlásiť a odhlásiť. Zároveň doplatia preddavky naraz. Ešte som sa stretla s prípadom konateľov, ktorí sú zároveň aj zamestnanci. V ZP neboli nahlásení ako konatelia. Zo zamestnania im nevznikla povinnosť podať RZ - mali príjmy pod max.vymeriavacím základom. Musí sa za nich podať RZ? Sú za spätné prihlásenie a odhlásenie pokuty ?

Či sú za spätné prihlásenie a odhlásenie pokuty to neviem, ale myslím, že nie.
Ale čo sa týka tých konateľov a zároveň zamestnancov, platí pre nich to isté čo pre čístých konateľov. V období 1-8/2005 boli (alebo mali byť) prihlásený v ZP ak SZČO, z toho dôvodu musia robiť RZZP aj keď z titulu zamestnania povinnosť nemajú. Robia tlačivo S s prílohami SA + SB.
liduska
27.06.06,18:29
musel byť konateľ do 1.9.05 prihlásený ako SZČO ak bol zamestnaný v tej istej firmé kde bol konateľom?Pritom bol ešte dôchodca.
jankasm
28.06.06,05:32
musel byť konateľ do 1.9.05 prihlásený ako SZČO ak bol zamestnaný v tej istej firmé kde bol konateľom?Pritom bol ešte dôchodca.

Každý konateľ mal byť prihlásený do 31.8.2005 ako SZČO.
liduska
28.06.06,05:49
tiež som si to myslela, ale moja známa účtovníčka mi tvrdila, že keď bol zamestnaný v tej istej firme, kde bol lkonateľom tak, že nemusel byť
Bambi23
28.06.06,05:53
tiež som si to myslela, ale moja známa účtovníčka mi tvrdila, že keď bol zamestnaný v tej istej firme, kde bol lkonateľom tak, že nemusel byť

Myslim, ze ti tvoja uctovnicka poradila zle. Ja som konatelka vo firme a aj zamestnanec, na poistovni som sa musela hlasit.
michaela25
28.06.06,13:55
Študent VŠ do 31.8.2005 a zároveň konateľ, od 1.9.2005 dobrovoľne nezamestnaný nemá žiaden príjem a nezaplatil žiadne poistné bude podávať X ? Zároveň má doplatiť poistné za obdobie 1-8/2005 ako szčo, alebo platí zaňho štát ako za študenta?