Iwett
07.09.16,06:23
Dobrý deň, povinnosť registrácie v inom členskom štáte sa netýka tovaru iba služieb?
KloferHladny
07.09.16,09:02
Povinnú registráciu DPH v SR rieši zákon 222/2004 Zb (DPH). Kto, kedy, ako sa má registrovať v inom ČŠ musíš riešiť podľa právnych predpisov príslušného ČŠ.
(Zjednodušene: platí, že na DPH sa musí v každom ČŠ registrovať "podnikateľ" ktorý dodáva resp. prijíma služby z/do iného ČŠ. Registrovať sa má ešte pred prijatím resp. poskytnutím služby). Ak Ty dodávaš tovar do iného ČŠ a nie si platcom DPH, potom sa ťa týka povinnosť registrácie ak presiahneš limit stanovený v tom-ktorom štáte.
Iwett
07.09.16,09:06
Ďakujem za vysvetlenie. A platcovia limity sledovať nemusia akj keď predávajú tovar neplatcom ?
Iwett
07.09.16,09:10
A tie limity by som našla niekde?
Iwett
07.09.16,15:41
Limity štátov, ktoré som potrebovala som našla. Sú to limity vo vzťahu k nadobudnutiu tovaru, a keď predá tovar neplatca do iného štátu EU musí sa registrovať už pred dodaním ?
KloferHladny
07.09.16,16:30
Asi sa bavíme o zásielkovom predahi, v každom štáte majú obdobu nášho § 14 (povinnosť registrácie pri presiahnutí obratu 35000 EUR. Ak nedosiahneš obrat, registrovať sa nemusíš.
Iwett
07.09.16,19:15
myslím registráciu keď neplatca DPH predáva ojazdené vozidlá do EU
Iwett
08.09.16,09:54
Dobrý deň, tak som práve dotelefonovala so synom, ktorý mi to zisťoval v Rakúsku. A bolo mu vysvetlené, že keď by predal v AT už len jedno auto, musí sa registrovať na DU AT. A keď nakupuje, to ich nezaujíma, nieje tam žiaden limit. Prosím, môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Podľa mňa pri dovoze by sa mal registrovať pri limite 11000,-€.