36marika
27.06.06,11:51
Prosím Vás o radu, neplnoletá dcéra vyhrala osobný počítač. Od firmy sme ho prevzali my ako rodičia, zákonný zástupcovia. V protokole o prevzatí výhry sa vôbec suma za počítač neuvádza. Musíme zaplatiť daň z výhry, alebo ako to chodí ? Poraďte, vôbec sa v tom nevyznám.
plavčík
27.06.06,10:08
Myslím si , že sa v tomto prípade na Vás nevsťahuje daň z výhry, lebo všetko by malo byť vysporiadané darcom
36marika
27.06.06,10:16
To by bolo fain, ale ako sa dozviem, či naozaj usporiadateľ vysporiadava daň ? Najlepšie by bolo, keby som nemusela platiť nič.
Chobot
27.06.06,10:24
To by bolo fain, ale ako sa dozviem, či naozaj usporiadateľ vysporiadava daň ? Najlepšie by bolo, keby som nemusela platiť nič.

Pokiaľ je výhercom dcéra, aj tak nebudeš platiť nič.

Skús si preveriť u usporiadateľa súťaže, ako je to s daňou. Ak to nevysporiadal on, tak by vám mal dať doklad o hodnote výhry. Na konci roka potom spravíš daňové priznanie na dcéru, ako príjmy uvedieš hodnotu výhry a uplatníš jej ročnú odpočítateľnú položku (tých 87 tisíc aj niečo). Navyše, ak mala príjmy z úrokov (napr. na stavebnom sporení alebo na vkl. knižkch), tak daň, ktorú ste z toho zaplatili zrážkovou formou, budeš môcť získať späť.
36marika
27.06.06,10:34
No, trocha som sa ukľudnila, takže si zavolám usporiadateľa a zistím to. Ďakujem za radu.