pama
27.06.06,12:02
Zdravím všetkých poraďákov.
Súrne by som potrebovala vedieť či je možné odpočítať DPH z kúpeného úžitkového automobilu-problém však je v tom ,že podnikateľ FO to auto kúpil od nepodnikateľa-obyčajnej FO na základe kúpno predajnej zmluvy.
Ja osobne si myslím ,že nárok nemá ,ale šéf mi dal za úlohu to prezistiť u odborníkov.
Vopred ďakujem za všetky Vaše dobré rady.
pama
plavčík
27.06.06,10:06
Nárok nemá, lebo ani ten pôvodný majitel neúčtoval a ani neúčtuje o DPH
bepo
27.06.06,10:07
Nemá čo odpočítať-dph nebola vyčíslená ani odvedená do štátneho rozpočtu
zuzi
27.06.06,10:16
Veď nepodnikateľ-FO nie je registrovaná pre DPH, nemôže fakturovať s DPH. Niet teda čo odpočítať.
bepo
27.06.06,11:08
Veď nepodnikateľ-FO nie je registrovaná pre DPH, nemôže fakturovať s DPH. Niet teda čo odpočítať.
Fakturovať s dph môže aj neregistrovaný len ju musí odviesť do štátneho rozpočtu bez nároku na odpočet.
pama
28.06.06,06:00
Súhlasím s Vami a ďakujem Vám ,že ste sa k tomu
vyjadrili.Už len logicky to vyznelo ako nelogické.
Prajem Vám všetkým dobre naladený deň.
Kirk
28.06.06,07:04
Uz ked sme pritom. Chcem sa len ujistit. My sme obchodnici s ojazd. automobilmi. Ak kupime ojazdene os. auto od firmy a je faktura s DPH, mozem si odpocitat? Alebo urobim len rozdiel pri predaji, teda § 66.Je to pre nas len tovar.
Dakujem
Tweety
28.06.06,07:09
Uz ked sme pritom. Chcem sa len ujistit. My sme obchodnici s ojazd. automobilmi. Ak kupime ojazdene os. auto od firmy a je faktura s DPH, mozem si odpocitat? Alebo urobim len rozdiel pri predaji, teda § 66.Je to pre nas len tovar.
Dakujem
§ 49 odst 8, môžeš dph odpočítať.