sybila3
27.06.06,12:29
Ahojte, chcela by som sa opýtať na identifikačné číslo, ktoré sa musí vypisovať na Výpis z DP pre soc.poisť. Našla som na nejakom rozhodnutí zo soc. poisť. ident.číslo zamestnávateľa. Neviem či ho tam môžem napísať, robím výpis za SZČO, je aj zamestnávateľ. To číslo by malo byť len jedno,že?
poraďte, ď.
Antonia1
27.06.06,10:39
Ako zamestnávateľ mal by mať pridelené IČ samostatné a keď je prihlásený na SP ako SZČO tak má pridelené iné IČ.
sybila3
27.06.06,10:42
Teraz som sa dočítala na stránkach soc.poist, že IČ pre FO je rodné číslo, môže to tak byť? Lebo neviem kde by som inde mala zobrať to číslo. Keby som to poslala bez čísla, tak to mi asi vrátia?
Dá sa vpisovať aj priamo do toho tlačiva na stránkach soc.poist.?
Marína
27.06.06,10:56
SP prideľuje pri registrácii(Registračný list FO) každej SZČO jedinečné IČ. Ak je SZČO aj zamestnávateľom(Registračný list zamestnávateľa), tej pridelí SP ďalšie IČ. napr. pri platbách odvodov za SZČO sa ako VS použije pridelené IČ pre SZČO a pri platbách odvodov z miezd sa ako VS použije IČ platiteľa(zamestnávateľa). To isté IČ uvádza aj na mesačných výkazoch(odvody z miezd). Na výpis z DP pre SP použiješ IČ pridelené pre SZČO - FO.
ANNAP
27.06.06,11:36
PRIPOMIENKUJEM: SZČO poslali ste výpis z daňového priznania do Soc.poisťovne?
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1534#Povinnosti
*agatha*
27.06.06,18:42
ahojte, moj priatel zacal podnikat vr. 2004. v tomto roku mal stratu, teda v r. 2005 neplatil do SP. za r. 2005 mu ale vysli vyssie prijmy, z coho vyplyva, ze by mal platit. neviem o tom, ze by mal pridelene nejake IC. je mozne, ze ho nema, kedze este neplatil do SP? dakujem.
benefin
27.06.06,19:18
ahoj, je to možné, pretože teraz keď podá do 30.6.2006 výpis z DP na Soc.poisťovňu, musí sa aj zaregistrovať a IČ mu pridelia (väčšinou na počkanie, ak tam ideš osobne). Výpis kľudne vypíš bez IČ, pretože ho nemá ešte pridelené.
abel
27.06.06,19:25
*agatha*, pokiaľ ešte neposielal do SP registračný list, tak IČ samozrejme nemá. Ale pozor, ak v roku 2004 mal stratu, to ešte neznamená, že sa od 1. 7. 2005 nemusel zaregistrovať do Sociálnej poisťovne. Pre povinnosť zaregistrovať sa a platiť odvody nie je dôležitý dosiahnutý zisk, ale dosiahnutý obrat, to znamená výška príjmov bez ohľadu na výdavky. Čiže ak mal za rok 2004 príjmy vyššie ako 78000.- Sk ( výdavky mohol mať aj 500000), tak už mal povinnosť zaregistrovať sa od 1. 7. 2005. Ak ten obrat dosiahol a nezaregistroval sa, bude musieť poistné za celý rok doplatiť.