Jereaumamolle
08.09.16,07:50
Pozdravenia. V kupelni mi odisla ziarovka (posledna zo styroch) asi dva dni potom, co elektrikar menil v izbe vypinac na taky, ktorym sa da regulovat svietivost a tiez prelozil vypinac z vonkajsej strany na vnutornu stranu kupelne. Akonahle zakrutim novu ziarovku do objimky, napatie z kablov zmizne. Ked ziarovku odmontujem, skusacka sa opat rozsvieti po dotyku s objimkou (dnom obijmky). Nerozumiem tomu a rad by som zistil dovod a odstranil pricinu, aby som si nemusel pchat bateru do ust pri sprchovani. Diki diki
peterkos2
08.09.16,07:21
Zavolaj elektrikára čo Ti to robil.
Chobot
08.09.16,08:03
Veľmi nezrozumiteľne napísané. Vypínač za stmievací si menil v izbe? Čo to má potom spoločné s kúpeľňou? A o ktorej žiarovke píšeš? O tej v obývačke, alebo v kúpeľni.

Elektrikár niekde spravil chybu. Asi zle prepojil káble. Nevŕtaj sa v tom radšej, keď sa v tom nevyznáš. NA diaľku ti nevieme dať inštrukcie, ako to opraviť, lebo nevieme, čo je chybné.
misoft
08.09.16,08:55
Hmmm... zaujímavé.
Otázka je, AKÝ vypínač s funkciou stmievania ti namontoval.
Sú totiž dva druhy - tyristorový a elektronický (impulzný).
Ak ti namontoval ten impulzný - ten vysiela do zdroja svetla (žiarovky) riadiace impulzy a preto žam musí byť tzv. stmievateľná žiarovka (s elektronikou), ktorá reaguje na tie signály. Ak tam dáš obyčajnú žiarovku, tak buď vypínač pošle plné napätie, alebo vyšle riadiaci signál, ktorý však nemá odozvu a vypínač jednoducho nedá žiadne napätie.
peterkos2
08.09.16,17:58
A nemeraj dútnavkou,ale aspoň vadaskou na fázu aj nulák