ecc
08.09.16,15:58
Ahojte, som dlhorocnym klientom SLSP, mam tam osobny ucet, hypoteku, podnikatelsky ucet, povolene nemale precerpanie na ucte. Banka mi z nicoho nic zacala uctovat poplatok za vklad v hotovosti. Informoval som sa v banke, vraj je to z dovodu akejsi zvyhodnovacej akcie, takze mi to dva alebo tri roky neuctovali. Ked som sa pytal na zaklade coho to teraz zacali, tak v banke nevedeli, volali na centralu, ze sa tak proste banka rozhodla.

Takze rozhodojem sa o odchode zo SLSP do inej banky. Teraz som platil za vedenie podnikatelskeho uctu 5,90 eur mesacne, mal som tam 10 obratov, 5x platbu kartou za tankovanie, mam tam kontokorent,ktory obcas vyuzijem, ked cakam na prijem. Na osobnom ucte mam hypoteku.

Viete mi niekto poradit banku, ktora ma podobne podmienky, pripadne za podobnu sumu si nebude uctovat komicky poplatok za vklad na vlastny ucet? Pride mi zvlastne, ze si vlozim na ucet 7000 eur, tie peniaze su tam 2 tyzdne, mam zaplatit 1,50 eur za vklad, dalsie 2 eur za vyber a pripadne este aj za vyber kartou. Medzitym si banka moze s peniazmi pracovat, urocit ich, dalej poziciavat a neviem co dalsie. Snazil som sa najst na internete daky prehlad uctov, ale hadam vsade sa porovnavali len osobne ucty ci hypoteky, nikto neporovnava ucty pre podnikatelov.

Myslim, ze banku zamrzi, ak kvoli takemuto hlupemu poplatku pride o uver, o podnikatelsky ucet s kontokorentom a zase v novej banke si myslim, ze sa celkom potesia.

Dakujem za kazdu radu.
veronikasad
08.09.16,14:03
Súkromný účet som pred pár mesiacmi tiež presunula zo SLSP do Unicredit Bank. Stačí pravidelný mesačný príjem viac ako 400€ a všetky pohyby kartou a elektronicky mám bez poplatkov. Či sa platí za vklady a výbery na pobočke s určitosťou napísať neviem, výbery z bankomatu ktorejkolvek banky sú bez poplatkov.
zk24
08.09.16,14:05
Ja používam Fio banku a mam všetko zadarmo. Aj vklady v hotovosti. Dokocna tuším aj výber v hotovosti nad 50e.
Nevýhodou Fio banky je, že je ich veľmi malo a teda ak chces robiť hotovostné vklady, tak môže byť otravné ich hladať.

http://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_cennik.pdf