batorek
08.09.16,19:02
firma platí pre účtovničku z účtu na osobný účet učtovníčky. Chcem sa spýtať výdaj z účtu pre účt. bude VOZD?? Účtovníčka si potom ako zaúčtuje svoj príjem
z osob. účtu?? Keď vystavý faktúru pre firmu tie mesačné platby budú len zálohy a potom to spojí so sumou faktúry?? A účtovníčka vloží do pokladne v hotovosti príjem za faktúru. Možná že som to komplykovane napísala, ale takto to myslím. Prosím ak je to blbosť tak ma opravte, ak je ba to aj iné riešenie.
batorek.
veronikasad
08.09.16,17:49
ty si tá účtovníčka, ktorá si necháva platby posielať na súkromný účet ?
mondes
08.09.16,18:24
Nemôže vložiť v hotovosti do pokladne úhradu faktúry, pretože od 1.4.2015 platí už aj pre účtovníčky, že nemôžu prijímať tržby na pokl. doklady, ale musia mať ERP, poprípade VRP. Ak nemajú, tak prijímať úhrady faktúr za služby môžu len na bank. účet.
veronikasad
08.09.16,18:42
Neplatí pre účtovníkov so zdravotným postihnutím, držitelov preukazu občana s ŤZP.
batorek
08.09.16,18:55
to som nespomenula, že účtovníčka má VRP a tam by mohla vložiť vklad ako úhradu faktúry si myslím????? Neviem sa z toho vymotať. Prosím poradte ako by to bolo najjednoduchšie.
mondes
08.09.16,19:34
A prečo si dáva účtovníčka posielať peniaze na súkr. účet? Prečo si to nedáva na podnikateľský?
batorek
08.09.16,20:36
lebo podnik. nemá len osobný účet, teraz sa o to jedná aby sa nemusel účtovať celý osobný účet či sa to nedá dostať do VRP ako príjem. Musí si otvoriť účet aby neboli problémy.