DusanMajciak
09.09.16,07:51
Dobrý deň,
Mám otázku ohľadom daní z výhry, ktorú som vyhral v zahraničí. Jedná sa o dostihy v Írsku. Dostihy sú prevádzkované Írskou vládou a výhra presahuje 20 000 EUR. Írska vláda mi vrátila daň, keďže niesom občanom.Musím túto výhru zdaniť po príchode na SR?

Ďakujem.

Ešte pridám nejaké informácie, ktoré som našiel online.
"V súlade s § 3 ods. 2 zákona o hazardných hrách uvedeným sa za hazardné hry považujú aj lotériové hry, hazardné hry v kasíne, stávkové hry a hazardné hry prevádzkované prostredníctvom výherných prístrojov.
Ak v danom prípade ide o príjem vymedzený v § 9 ods. 2 písm. l) zákona o dani príjmov plynúci zo zdrojov v zahraničí, takýto príjem je podľa zákona o dani z príjmov od dane oslobodený a nie je považovaný za zdaniteľný príjem na území Slovenskej republiky (tzn. daňovník ho neuvádza v daňovom priznaní)."

ZDROJ: https://podpora.financnasprava.sk/022312-V%C3%BDhra-alebo-cena-zo-zahrani%C4%8Dia
martinez
09.09.16,09:07
to oslobodenie sa v zakone o dani z prijmov odvolava na zakon 194/1990 o loteriach a inych podobnych hrach.. v §2, f+h tohto zakona sa za loterie a ine podobne hry povazuju:
- stávkové hry, pri ktorých sa výhra podmieňuje uhádnutím športových výsledkov alebo poradia v športových súťažiach, pretekoch, dostihoch a výška výhry závisí od pomeru počtu výhercov k celkovej výške vkladov (stávok) a dopredu určenému podielu výher
- stávkové hry, pri ktorých sa výhra podmieňuje uhádnutím športových výsledkov alebo poradia v športových súťažiach, pretekoch, dostihoch alebo uhádnutím iných udalostí verejného záujmu, ak stávky na tieto udalosti neodporujú etickým princípom. Výška výhry je priamo úmerná výhernému pomeru, v ktorom bola stávka prijatá, a výške stavenej sumy (ďalej len „kurzové stávky“);

takze moj nazor je taky, ze ide o loteriu a inu podobnu hru, resp. obdobnu hru zo zahranicia a je to teda oslobodene od dani z prijmov...