savasava
09.09.16,17:53
Zdravim.

Som na skole od 7:30 do 14:00, ak mam 7 hodin, tak do 14:30. Dozor mam 4 krat do tyzdna a to tak, ze dozorujem v dvojici s kolegom, pricom jeden z nas ma sluzbu prvu polovicu dňa a druhy dozoruje zvysok pracovnej doby. Pocas dozoru nemame sancu vypit pohar vody, nie to este ist na WC, lebo ked hodina konci 8:45, tak o 8:45 uz musim byt na dozore. Nesmiem skorej ukoncit vyucovaciu hodinu ale zaroven nesmiem odist skorej z dozoru a samozrejme, nesmiem meskat na dalsiu vyucovaciu hodinu, co je podla mna fyzicky ale aj psychycky nemozne. Co ma vsak najviac zaujima, je narok na obedovu prestavku. Podla zakonnika prace viem, ze mam narok na 30 minut. Je niekde definovane, v akom case si mozem tychto 30 minut vybrat? Velakrat sa mi totiz stava, ze mam dozor druhu polovicu pracovnej doby, kedy je aj obedova prestavka, pocas ktorej vsak nemozem obedovat, lebo musim davat pozor na ziakov. Je osetrene zakonom co robit v takomto pripade? Ked som sa na to pytala u nas na skole, bolo mi povedane, ze sa mame s kolegom prestriedat, co by znamenalo, ze nasa obedova prestavka by bola 15 minut a zvysnych 15 minut by sme si vybrali v iny cas vramci dňa. Je to legalne? Kolko dni moze mat ucitel dozor za tyzden?

Este jedna otazka, ked nam skola zabezpecuje obedy v jedalni, na ktore sa nenahlasujem, lebo su podla mna nejedle, mam narok na stravny listok alebo prispevok na stravu v inej forme? Dakujem.
ivka70
09.09.16,16:41
Je legalne rozdelit povinnu polhodinovu prestavku na viac casti.
Nemas narok na stravne listky, pretoze zamestnavatel si splnil zakonnu povinnost a obedy zabezpecil. To, ze ty si sa rozhodol ich nevyuzivat, je tvoje rozhodnutie.
ivuliatko
10.09.16,18:01
U nás dvaja (kolegyňa a kolega) dostávajú stravné lístky, pretože priniesli lekárske potvrdenie o ochorení, ktoré si vyžaduje špeciálnu diétu, a takúto stravu naša školská jedáleň nie je schopná zabezpečiť.