Zazik
10.09.16,14:45
..Dobry den. Boli som svedkom podozriveho predaja veci dvoma muzmi tretiemu muzovi. Nenapadne som si tento predaj odfotila. Svedomie mi nedalo a isiel som to nahlasit na policiu. Zobrali odomna fotografiu a udaje a poslali ma prec. Zial som bola prilis iniciativna (asi som urobila chybu, teda urcite) a uvedene som zverejnila na soc.sieti s popisom a fotografiou ,ze pan kupil pravdepodobne kradnutu vec a dufam ze sa vec vrati povodnemu majitelovi. Bola na nej aj cast tvare muza ktory vec kupoval. Nikde som ho z kradeze neobvinila. Nasledne sa zdielanim prispevok rozsiril a dostala som anonym ze ak sa preukaze ze nebola vec kradnuta, bude sa to riesit sudnou cestou. Pisal mi pravdepodobne udajny kupujuci. Chapem ze on mozno nemal tusenie ze vec je kradnuta.Chcem sa opytat ci mi realne hrozi nejaky postih v pripade, ak by sa ukazalo ze vec ukradnuta nebola. Viem ze som pravdepodobne nemala nic zverejnovat ale socialne siete su vazne silny fenomen.
buchač
10.09.16,13:10
Hm...

Jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov.
Prajem Ti najvyšší postih, aký je len možný.
misoft
10.09.16,13:39
Nuž - milá, iniciatívna ochrankyňa zákona, zverejnením fotografie osoby (i keď možno podozrivej) na verejnej sociálnej sieti bez jeho súhlasu - tak si si poriadne zavarila!
A) Ak sa to dotyčný dozvie - môže ťa po súdoch hnať, prachy vysúdiť.
B) Polícia (keďže si to foto vycapila) - prípad odloží ad acta - pretože práve týmto si možno zmarila prípadné vyšetrovanie - VAROVALA si potenciálneho "hriešnika" a ak sa do toho aj polícia obuje, budeš mať opletačky aj od nich - marenie vyšetrovania!
C) Aj keby sa A) a B) nestalo - táto fotka by ani na súde neobstála - právny zástupca tej osoby by to jednoducho označil ako neprijateľný dôkaz, navyše získaný nezákonným spôsobom - teda nebol by to žiadny dôkaz.

P.S.
Očakávaj neočakávané, neočakávaj očakávané!
pavol54
10.09.16,13:52
No ja si myslím že sa obrátila na nesprávnych igi a lipštain poznajú všetkých zlodejov a už im aj bez súdu vymeriavajú Ten zlodej bol určite zo sumračnej ale v tyrnavii v tom majú jasno. Voľakedy keď sme mali pocit krivdy tak sme hovorievali "Choď sa sťažovať na lampáreň do Žiliny" V tejto dobe som už niekoľkokrát počul "Keď sa ti nepáči choď sa sťažovať do Trnavy" :)
lujza.j
10.09.16,14:26
Vedla som ,ze toto bude stat za precitanie:D:D...."kelišareň s r o"....
dmc
10.09.16,15:32
...myslim - ze tento koment presne vystihuje situaciu.
misoft
10.09.16,15:53