spojená škola
27.06.06,13:54
Vie mi niekto poradiť?
V škole robí učiteľka 1.stupňa 35 rokov na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.Už rok poberá starobný dôchodok.Ako jej môže dať zamestnávateľ výpoveď, keď chce zamestnať perspektívnu mladú učiteľku? Otázka súri, prosím rýchlu odpoveď. Ďakujem
Zita4
27.06.06,11:58
Z dôvodu, že poberá starobný dôchodok samozrejme nemôže dať výpoveď. Jedine v zmysle Zákonníka práce.
Zita4
27.06.06,12:03
Podľa mňa jedine dohodou. Keď podpíše dohodu, sľúbiť nejakú odmenu v rámci možností organizácie. Výpoveď jej nemáte prečo dávať, ak neznižujete stav zamestnancov.
Chobot
27.06.06,12:17
Vie mi niekto poradiť?
V škole robí učiteľka 1.stupňa 35 rokov na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.Už rok poberá starobný dôchodok.Ako jej môže dať zamestnávateľ výpoveď, keď chce zamestnať perspektívnu mladú učiteľku? Otázka súri, prosím rýchlu odpoveď. Ďakujem

Ak by to bol prvý odchod zo zamestnania po nadobudnutí nároku na dôchodok, tak jej ponúknite zaujímavé odchodné (zo zákona je 1-mesačné).
spojená škola
27.06.06,12:51
Ponúkli sme 2 - mesačné odchodné + odmenu ani tak nechce odísť.
Chobot
27.06.06,13:50
Ponúkli sme 2 - mesačné odchodné + odmenu ani tak nechce odísť.

Zaujímavé je, že neseriózni zamestnávatelia si vedia nájsť rôzne spôsoby ako "dostať" zamestnanca z práce, niekedy dokonca aj na vlastnú žiadosť. Vytvoria také prostredie, ktoré zamestnancovi nevyhovuje, alebo mu zadávajú také úlohy, ktoré nestíha splniť, alebo mu začnú vytýkať rôzne veci, porušovanie disciplíny...

Ale pokiaľ sa chce seriózny zamestnávateľ dohodnúť so zamestnancom, ten sa drží zubami-nechtami.

Nie, že by som Ti chcel tým niečo naznačiť, ale pokiaľ zamestnanec so skončením PP nesúhlasí, tak ho nemôžte len tak vyhodiť.
zhv
27.06.06,14:36
To je asi v školstve všade problém,keď sú už na dôchodku - tak nechccú rozviazať PPV. A potom že učitelia majú toho veľa ,veď skutočne pracuju týždenne 23 hodín/ ZŠ/ Keď nie dohoda ,tak výpoveď a hladať dôvody napr. neuspokojivé prac.výsledky