Viner12
11.09.16,10:05
Chcem sa opýtať som žiak sos chodím do 2 ročníka čašník A chcem prestúpiť no tento rok ukončiť štúdium A od nového roka ísť za stolára no chcel bi som vedel že keď nebudem chodiť do školy tento rok ale až od nového roku tak ako to bude speňažiť ktoré mama dostáva na mňa - sirotske - vianočný príspevok - A ostatné či ich nebude dostávať A keď sa vrátim K štúdiu či potom jej to obnovia A bude dostávať naďalej alebo nie Ďakujem za odpovede
veronikasad
11.09.16,08:27
Predpokladám, že už máš 16 rokov a ukončenú povinnú školskú dochádzku. Ak teraz ukončíš štúdium v 2. ročníku a pokračovať na novej škole budeš až od septembra 2017, matke pozastavia výplatu sirotského, ak je zamestnaná aj daňového bonusu a pravdepodobne aj prídavku na dieťa.

Prečo si sa nerozhodol skôr a do I. ročníka uč.odboru stolár nenastúpil do septembra 2016 ? Či potrebuješ rok prázdnin ?
dmc
12.09.16,06:34
.. a preco by si nemohol ukoncit studium az skoncenim 2 rocnika - casnik. Kam sa ponahlas ? Pokial ukoncis studium na sirotsky mozes zabudnut + pridavky
ivka70
12.09.16,06:45
Mozes este skusit poziadat o prestup, ak ide o tu istu skolu, ist za riaditelom, ak o inu, tak najskor zistit ,ci ta nova skola prijme (a to do prveho rocnika) a potom vybavovat u vas v skole.
Nestratil by si jeden rok studia, ved skola len zacala.
Neodporucam ukoncit studium a nechodit tento skolsky rok do skoly vobec, pretoze pridete aj pridavky na deti, aj o sirotsky dochodok a za istych okolnosti aj mama o vdovsky dochodok.