Hauynko
11.09.16,12:10
Ahoj minuli rok som spôsobil auto nehodu "nabúral som do stlpu" somnou boli este 2 ľudia pri mne jeden sa trochu porezal a druhý si trochu narazil staré zranenie chrbatu nemohol do školy 40 dni Ja som nedávno ukončil ročnú PN no a otázka znie pani policajtka mi dala pokutu 285€ "za prekročenie rýchlosti " Elektrikarom som zaplatil za opravu stlpu ako poistka. Pred koncom roku som bol na úrade kde mi zadržala vodicak na 2 roky a ja by som chcel vedieť keď nebolo vznesene obvinenie voči mne ze či mala vôbec právo mi ho zadržať ani mi nedala papier nič ze prečo mi ho zobrala. Ze ako tu správu o nehode si nechá "fascikel či co to bolo "
Známa sa pýtala policajta vravel ze keď som utrpel zranenie tak mi nemala právo dávať pokutu
draik
11.09.16,10:21
Zjavne ste prekročili rýchlosť, spôsobili ste dopravnú nehodu s následkami pre iných. V správnom konaní Vám bola uložená pokuta a zákaz činnosti.
To, že ste si privodili zranenie vlastným pričinením, nemá na sankciu žiadny vplyv.
dmc
12.09.16,06:17
Tez som sa o tomto rozpraval s jednou známou a ta povedala ....ze tomu nechape..... Čo si to vlastne dovoluju. Ved ty si si uz vytrpel svoje tak nerozumiem preco ti este zobrali aj VP. Podla mna je toto obycajna "Policajna svojvola". Podla jednej znamej tej znamej na to NEMALI pravo - davat ti pokutu a nemali ti brat ani VP. Ved nikto nezomrel. Som zhrozeny s toho -co sa deje v tomto state.

(Idem si zaliat zeleny caj)
misoft
12.09.16,07:04
Hmmm.... tvoj názor, názor tvojej známej.
Ale rozober si to:
Porušenie pravidiel v cestnej premávke, spôsobenie havárie s poškodením verejnoprospešného zariadenia (a že ho zaplatil, nič nemení na fakte, že POŠKODIL!!!!), zranenie spolujazdca. Že sa ON zranil - to je následok JEHO nezodpovednosti. Spôsobil si to sám svojim vozidlom - je to jeho problém (a to ešte bude i zdrav. poisťovňa platiť! - základné ošetrenie).
Takže jeho poranenie je mimo obliga, viac sa pozerá na to čo spôsobil iným!
dmc
12.09.16,07:07
Nehadaj sa somnou..Moja znama to povedala tak to je tak.... a znama mojej znamej to vie najlepsie.
:) :) :)
misoft
12.09.16,07:13
Tak potom som už ticho a ani sa nečudujem
https://www.fotoaparat.cz/storage/pm/05/01/13/79816_65891.jpg
miguel9991
12.09.16,14:04
Jaj,takze si len "troska"zranil asi spoluziaka,ktory nemohol ist do skoly 40 dni.Neviem,preco vobec nebolo zacate trestne stihanie pre ublizenie na zdravi ,ale ako citam tvoj prispevok asi ani nevies co to asi znamena. Policajtka ti dala 285 e pokutu a zobrali ti vodicsky na dva roky.Mozes byt rad,ze len na tak malo.Sposobil si dopravnu nehodu a mohli ti zobrat vodicak aj na tri roky a je uplne ale uplne jedno,ze si sa sam zranil ,policajt ti mal pravo zadrzat VP.Precitaj si zakon 372/1990 o priestupkoch paragraf 22. Okrem toho neviem preco sa nezacalo tretne stihanie a podla znaleckeho posudku aj nasledne vznesenie obvinenia voci tebe.Bud rad,ze to pre teba takto dopadlo a este tu budes pisat taketo nezmysly,ze policajt ti nemal pravo zadrzat Vp. Stavim sa,ze si len pred nedavnom dostal vodicsky ,zobral si si ockove auto a jazdil si s kamaratmi a takto to dopadlo.Pouc sa zo svojich chyb a nemudruj tu,ci ti mohli zadrzat vp,ked ani nemas sajnu o postupe v konani o dopravnych nehodach.