dadusa1
12.09.16,08:11
V obci nám pred piatimi rokmi robili verejnú kanalizáciu, no nikto nás nevyzval aby sme sa pripojili, ani nám to nikto neponúkol, tak sme ostali pri žumpe. Potom nám vodarne začali vypisovať, že ak sa do určitého dátumu nepripojíme, tak dostaneme pokutu.Tak sme sa s nimi dohodli a oni k nám prišli s bagrom a všetko zapojili. Následne nám volali, že musíme zaplatiť 300 € za pripojenie. Sused mal rovnaký problém, no nemusel platiť nič, vraj to mali urobiť už vtedy, keď sa kanál staval, a teraz by to malo byť zadarmo. Tak neviem. Poraďte mi. Ohľadom toho nemám žiadne skúsenosti.
misoft
12.09.16,07:07
Otázočka: a keď robili kanalizáciu, istotne kopali, všetko rozryté.... vás NENAPADLO sa spýtať? Oni totiž NEBOLI povinní každému oznamovať, že robia, že PRIPOJTE sa, to bola VAŠA starosť požiadať. A keďže ste na to *****, tak si zaplaťte.
ivka70
12.09.16,07:54
Neznalost zakona neospravedlnuje:

http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/ak-budete-ignorovat-verejnu-kanalizaciu-ratajte-s-pokutou/
Od 15. januára 2015 došlo k novele vodného zákona, ktorý opätovne zdôraznil povinnosť užívateľov žúmp a všeobecne všetkých, ktorí vytvárajú splaškové odpadové vody, aby sa pripojili na verejnú kanalizáciu tam, kde je vybudovaná. Žumpy a malé čistiarne odpadových vôd budú akceptované už len ako stavby povolené na dobu určitú. Znamená to, že ak sa v nejakej obci vybuduje kanalizácia, jej obyvatelia budú povinní sa na ňu pripojiť.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/vodny-zakon/

A ak ste si uz objednali pripojenie na verejnu kanalizaciu ,tak snad ste sa ako prve mali informovat o cene.
Urobit uz vtedy, ked sa kanalizacia stavala, to nemuseli, na to, totiz potrebovali vasu ziadost. Pravdepodobne vtedy by bola pripojka urobena v ramci vystavby kanalizacie. Ale vy ste neprejavili zaujem.
A co poznam obce, kde kanalizaciu robili ,tie niekolkokrat vyzyvali obcanov, aby si kanalizaciu zapojit dali. Ale za odvod vody treba aj platit, takze vela ludi to ignorovalo.
Uz pred piatimi rokmi ta povinnost bola v zakone, len nebola az taka prisna.

Teraz uz len zaplatte, co ste si dali urobit.
Vodarenska spolocnost, ktora to robila, ma urcite cennik.
dadusa1
13.09.16,06:08
Samozrejme sme sa pýtali, a vtedy nám povedali, že nám oznámia, kedy budu pripájať jednotlivé rodinné domy, čo neurobili. Prečo sa vyjadrujete k otázke, ku ktorej nemáte žiadnu rozumnú odpoveď, len hlúpe pripomienky?
misoft
13.09.16,11:35
Keď hlúpe, tak hlúpe.... tvoj názor. Ale prečítaj si ešte raz príspevok od ivky70 - tam to máš napísané jasne a aj so zákonom. Takže sa opäť pýtam, bola moja pripomienka hlúpa? Alebo niekto bol .......... na druhej strane?
Modrak11
29.11.20,16:54
Aj u nás vybudovali kanalizáciu v roku 2011, ale k posledným štyrom domom ju nedotiahli. Od môjho domu je vzdialená 115 m. A pred mesiacom som dostal do schránky taký neadresný letáčik, že som povinný sa pripojiť a ak sa nepripojím, hrozí mi pokuta. Nerozumiem tomu. Ak dostanem pokutu, potom sa už nemusím pripojiť? Alebo ak sa nepripojím, ako často budem dostávať tú pokutu? Ja by som sa rád pripojil, ale tých 115 m je moc, treba rozbiť asfaltovú cestu vybudovanú v roku 2016. Ako to mám urobiť a kto mi to povolí a kto to zaplatí? Hotové Kocúrkovo.
buchač
29.11.20,17:03
Blbosť.
Ty veríš nejakému letáčiku ? Lebo ja nie, zvyčajne končia v koši alebo v ohni. Také letáčiky by sa mohli tlačiť na toaletný papier...aspoň by bolo adekvátne využitie.
Modrak11
01.12.20,18:37
buchač, myslíš že si mi pomohol?
buchač
01.12.20,19:50
Modrak11 (Dnes 20:37) buchač, myslíš že si mi pomohol?
===============
Ja si skôr myslím, že absolútne nepochopil, čo som chcel tým neadresným letáčikom povedať.

Na nejakú výzvu ohľadom určitej povinnosti je totiž potrebné náležité lajstro od patričných organizácií, s podpisom a aj štempľom.

...a ozaj, to len aby si bol v obraze. Na pripojenie rozhodne nie je potrebné rozbiť cestu.
--------------------------
Ako to mám urobiť a kto mi to povolí a kto to zaplatí?

- ručne alebo strojovo
- patričné úrady
- ty to zaplatíš, tytytyty...ty to budeš platity.
;) :D :D :D
ivka70
01.12.20,20:10
Ako mas riesene odpadove vody? Mas cisticku? Alebo zumpu, ktoru davas vyvazat? Ci trativod?
Modrak11
02.12.20,16:43
Mám žumpu, ktorú si dávam vyvážať. Prečo sa pýtaš? Chceš mi pomôcť, poradiť? Mne ten vodný zákon nijako nepomôže. Ja by som sa rád pripojil, veď poplatky za odvod splaškov kanalizáciou sú menej ako poplatky za vývoz žumpy. V obci je asi 500 domov, pripojených je asi 150. Nechápem ľudí, že sa nedajú pripojiť, ak môžu, lebo kanalizácia im ide priamo pred domom. A vodný zákon nerieši situáciu, keď v obci pri budovaní kanalizačnej siete ju jednoducho nedotiahnu k posledným 4 domom. Výhovorka je, že za to môže predošlý starosta. Ja to považujem za skrivodlivosť.
pavol54
02.12.20,18:10
ty by si mal mať cca 70% splaškov oproti dodanej vode ak to vydokladuješ že ich odvoz vykonáva schválená firma tak ti pokuty nehrozia. kto ťa môže kontrolovať ten ťa môže pokutovať?
Modrak11
14.12.20,15:57
pavol54 tiež si nám všetkým veľmi pomohol, ďakujem pekne, netrpezlivo čakám na ďalšie komentáre, ktoré mi uľahčia život.