Mila123
12.09.16,17:06
Dobrý deň,
dcéra začala pracovať za hranicami, konkrétne za Prahou a bývame pod Tatrami. MÚ, ktorý u nás vyberá poplatky za TKO v domácnostiach, resp. ich pracovníčka mi tvrdí, že každoročne (ak nechcem platiť poplatok) musím každoročne predkladať potvrdenie, že jej v ČR zamestnaná a že má kde bývať (nájomnú zmluvu), nech žije byrokracia!!!!! je toto normálne? nestačí raz predložiť uvedené doklady? aj u Vás je to takto? ďakujem
Kabaka123
12.09.16,15:07
keď to od Teba chcú každý rok, tak im to asi nestačí...
veronikasad
12.09.16,15:10
Nestačí, aj v PD to tak chcú ... Dcéra žije aj pracuje v Blave, a keďže nájomnú zmluvu nemá, úľavu jej neuznali aj keď som priniesla potvrdenie od zamestnávatela ...
Katy a R
12.09.16,15:18
Ak má stále doma trvalý pobyt - tak jej vyrúbia poplatok. Ak chceš zľavu - musíš postupovať podľa VZN tvojej obce - a doložiť, čo žiadajú. (môžu byť maličké odlišnosti) .

a len taký dovetok - veď dcéra môže hocikedy zmeniť pobyt - aj prácu. čo platí tento rok, budúci už môže byť úplne inakšie;)
Kabaka123
12.09.16,15:21
práve preto to chcú každý rok....
veronikasad
12.09.16,15:22
U nás nájomnú zmluvu pýtajú len posledné dva roky, predtým im stačilo len potvrdenie zamestnávateľa.
Katy a R
12.09.16,15:26
potrebujú nejaký doklad, že sa tie smeti platia inde;) ... a meniť sa môžu aj VZN, a aj zákony ;)
Terezia13
12.09.16,16:08
pracovníčka postupovala správne, každý rok je potrebné dokladať potvrdenie a to pre potvrdenie skutočnosti, že sa na uvedenom stave nič nezmenilo od posledného doloženia dokladov
vicktor
13.09.16,10:58
Uff, u nas nastastie sa neplati za osoby ale za mnozstvo odpadu = za velkost nadoby a pocet vyvozov do roka. V dome nas je 7 a vyprodukujeme menej odpadu nez dvaja dochodcovia od susedov.
misoft
13.09.16,12:56
Dobrý deň,
dcéra začala pracovať za hranicami, konkrétne za Prahou a bývame pod Tatrami. MÚ, ktorý u nás vyberá poplatky za TKO v domácnostiach, resp. ich pracovníčka mi tvrdí, že každoročne (ak nechcem platiť poplatok) musím každoročne predkladať potvrdenie, že jej v ČR zamestnaná a že má kde bývať (nájomnú zmluvu), nech žije byrokracia!!!!! je toto normálne? nestačí raz predložiť uvedené doklady? aj u Vás je to takto? ďakujem
V podstate: úradníčka robí len to, čo jej zákon ukladá. Ona vypočítava poplatky za TKO na základe počtu osôb s trvalým pobytom - a to si zisťuje na ohlasovni pobytov, kde sú uvedené osoby s trvalým pobytom, prechodným pobytom.
Keďže dcéra ti pobýva inde, ale je prihlásená na TP u teba, musíš dokazovať, že skutočne je mimo miesto TP - teda doklady sú nutné. Inak úradníčka predpokladá, že sa zdržiava na uvedenom mieste TP a produkuje odpad.

P.S. aj moja dcéra študovala inde, musel som každý rok dokladovať, že študuje v inom meste, že väčšinu času ne na prechodnom pobyte (musela si vybavovať, pretože bývala na intráku) a až vtedy mi na základe VZN a zákona o odpadoch za ňu účtovali len 50%.
Mila123
14.09.16,12:46
Dušky, aj moje obe dcéry študovali (mladšia ešte študuje ) v Ke, tam stačilo potvrdenie o návšteve školy, nemusela som predkladať doklad, že býva na internáte a.....
poplatok za TKO bol znížený na 50 %
Katy a R
14.09.16,13:20
čo bolo bolo - terazky ... ;)
si predstav, že my platíme všetci majitelia RD (je nás 7, nikto tam nemá TP) ... samozrejme, môžme si podľa VZN vybaviť nejakú zľavu - ale plno papierovačiek! tak ...
misoft
14.09.16,14:40
Mila123: záleží na "tetuškách" ako sa vyspia :D a potom vymýšľajú. Ja som síce mal papier že navštevuje 4 roky školu, že je 4 roky ubytovaná na internáte - neuznali to, chceli každý rok. Na škole sa potom divili, prečo to stále pýtajú, keď to predtým stačilo (potvrdenie o návšteve školy s dobou štúdia od-do).