Kaala
12.09.16,19:52
Pred pár dňami som si kúpila bojovnicu. (Mám ju už tretí deň.) Keď som ju prvýkrát dala do môjho akvária, tak si tam pekne plávala a zožrala to, čo som jej dala. Ale na druhý deň už nechcela žrať a akosi stratila farbu. Tiež pláva pomaly a často stojí na jednom mieste. Väčšinou pláva pri hladine a sem-tam zíde aj ku dnu. Myslíte, že je to zmenou prostredia?
misoft
12.09.16,17:59
Ako často ju kŕmiš. Dúfam, že nie pravidelná strava 3x denne.
Stačí 1x za 3-4 dni, inak sa voda zanesie nespotrebovaným krmivom, voda sa môže potom zakaľovať - bojovnice tot potom nemajú rady - pokiaľ pláva pri hladine - vo vode je málo kyslíka.
Máš prevzdušňovací strojček? Máš vodný filter?
Kaala
13.09.16,12:21
Povedali mi kŕmiť ju 2x denne. Vodu jej mením každé dva dni. V obchode mi povedali, že jej netreba filter ani strojček, takže tam nemám nič. Ale dnes sa už trochu viac hýbe a vyskočila mi z akvarka. Pláva už všade, ale správa sa ako šibnutá.
misoft
13.09.16,12:40
Bojovnica vie vyskočiť - preto odporúčajú mať krycie sklo na akvárku. Krmenie - 2x denne je veľa! Bojovnica to síce zožerie, ale bude sa prežierať a stĺstne. Skôr jej dávaj 1x za dva dni.
Mimochodom http://lmgtfy.com/?q=bojovnica+pestr%C3%A1 a študuj na fórach, odborných weboch....
vlado 33
14.09.16,06:11
Dala si príliš veľa sava do vody. Naštuduj si ako chovať ryby, potom chovaj.
Kaala
17.09.16,08:08
Ďakujem za pomoc, ale už mi umrela.
misoft
17.09.16,14:44
Škoda. Ak budeš chcieť novú, skôr si preštudujte o nich niečo, na fórach.
afrikánka
17.09.16,14:51
...odpočinutie večné......end