Christensen
12.09.16,20:22
Prečítal som o tom mnoho, napriek tomu nerozumiem. Dám rovno príklad. V obci postavili trafostanicu (presné parametre aktuálne neovládam, ak to je potrebné doplním do 12 hodín). Tá trafostanica je v metrovej vzdialenosti od budovy obchodu. Od najbližšieho domu je cca 15 metrov. Je to v súlade s legislatívou? S domom predpokladám nie je problém, zaráža ma tá bezprostredná vzdialenosť od budovy obchodu. Čo tým pádom je to ochranné pásmo? Ja som si laicky myslel, že v ochrannom pásme nesmie byť svojim spôsobom nič, preto ma to udivuje. Ďakujem za odpovede.
buchač
12.09.16,18:27
Študuj link...sú tam aj vzdialenosti.

Ochranné pásmo
Ochranné pásmo je priestor určený na ochranu zdravia a života osôb, vrátane majetku nachádzajúceho sa v jeho bezprostrednej blízkosti. Je určený na zabezpečenie spoľahlivej a plynulej prevádzky zariadenia elektrizačnej sústavy.

http://www.asb.sk/stavebnictvo/stavebna-technika/bezpecne-vzdialenosti-od-elektrickeho-vedenia
--------------------------
Ochranné pásmo nemá chrániť trafostanicu, ale ľudí...
Christensen
12.09.16,19:14
Študujem. Všetky materiály, ktoré som o tom čítal sú z pozície, že trafostanica už je postavená a ja chcem niečo pri nej postaviť. V mojom prípade ide o to, že všetko už bolo postavené a až tak "prišla" trafostanica. Ak čítam správne, tak sa tam píše, že v ochrannom pásme nesmú byť stavby. Tým pádom som zmätený ešte viac a vidím to tak, že zajtra sa pôjdem dôkladnejšie zahladiť na presnú špeficikáciu.
misoft
13.09.16,05:10
Christensen
13.09.16,10:39
takže tým pádom je všetko v poriadku a v podstate ti to môžu postaviť meter od baráku vďaka :)