mambi
13.09.16,04:20
Ahojte.nasa firma organizuje tzv. Teambuilding. Je to v piatok. Presun tam trvá z nášho mesta cca 8 hodín. Ti zamestnanci čo nechceli ísť majú ostať v práci a makat. Podotýkam že ti ktorí na akciu idú mimochodom začína o piatej,cco je už po pracovnej dobe to maju zaplatené akoby boli v práci.... je to spravodlivé ? Čo by ste navrhli šéfovi?
zk24
13.09.16,02:51
Neviem ci som pochopila. Co je nespravodlive? Ze je zaplatene len 8h v piatok a nie cely cas na teambuildingu? Alebo ze vobec je zaplateny piatok aj ked teambuilding zacina az po pracovnej dobe a oni v ten de nepracovali?
mambi
13.09.16,02:56
Áno to je nespravodlivé že ti čo sú v práci makajú a ti čo idú na teambuilding nemakaju a zaplatené to maju rovnako.
zk24
13.09.16,03:16
Je to rovnako ako u nas. A to este mame jedlo zadarmo, hotel na 1 noc, atrakcie, wellness, zabavu... Ja tam ale nevidim nic nespravodlive. Akcia je dobrovolna a mas moznost si vybrat vyhodnejsiu variantu. Ine by bolo keby ti co ostali v praci, by bolo nejako znevyhodneni. Ale ti dostali co aj mali dostat. Ale preco ta trapi ze ti co idu na akciu dostanu nieco navyse? Nie jento na tvoj ukor a moznost ist mal kazdy.

Ak ti to vadi, tak si to predatav, ze im zacina pracovna doba az po pracovnej dobe az o 17h a nrmaju zaplatene "nadcasy" :)

A co chcete navrhnut sefovi? Ze aby si cerpali dovolenku? Aby to nedoatali zaplatene? Ved oni su v praci, ale zacinaju az o 17hh.
zk24
13.09.16,03:36
A pises ze pracujuci su v nevyhode. V akej? Mas zaplatene? Mal(a) si moznost na vyber?

Ak chces sefovi nieco navrhnut tak navrhni aby boli teambuildingy povinne a nebudes sa citit v nevyhode. Pojdes na zabavu ktora ta nebavi, po pracovnej dobe. Vtedy bude spokojnost urcite na vsetkych stranach.
bjuty smis
14.09.16,11:39
naopak, to je spravodlivé....

ja by som tým, čo nejdú dal neplatené volno....
arizona
14.09.16,18:07
Ak sa ti nepaci, ze musis zostat v praci, mozes ist aj ty na vylet,nie? Takze nad cim premyslas? Mas na vyber
expeeert
15.09.16,09:09
A tebe zakázali ísť na teambuilding?
Teambuilding je aktivita, ktorá je väčšinou dobrovoľná a je to benefit od firmy, pokiaľ niečo takéto organizuje.
Jediné, čo môžeš šefovi navrhnúť, že nech to spraví nabudúce bližšie ku firme, kde sa nebude musieť toľko cestovať a dá sa ísť v prípade len tak posedieť na chvíľu a ísť domov ešte v ten deň.
Inak, väčšinou aj tí čo ostanú v práci, keďže tam nie je šéfstvo a väčšinou ostane v práci len pár ľudí, tak majú uvoľnenejšiu atmosféru a nerobí sa tak ako v bežné dni.