comodo
27.06.06,16:20
Objednal som si ako súkromná osoba vo firme v ČR výrobok (atyp. dvere). Dohodli sa sa na 100% predfaktúre ( s tým, že tovar mi dodajú ku známemu na Morave – kvôli doprave ), ale na fakrúre som ako občan SR. Predfaktúru mi vystavili bez DPH , s tým, že suma je v kolonke „osvobozeno“ a zákaldná DPH je 0,- KČ.
Otázočka : vyfakrutovali to chybne , ale mám ja ako občan v SR priznať nejakú DPH ?
(Pri bežnom vývoze z ČR do SR medzi firmami obyčajne požadujú slovenské potvrdenie a registrácii DPH, ako občan im nebudem mať čo dať ).
Jana Acsová
27.06.06,14:22
Jedná sa o zálohovú faktúru (platba ešte neprebehla), alebo faktúru na vyúčtovanie platby vopred?
ALBO
27.06.06,15:31
Objednal som si ako súkromná osoba vo firme v ČR výrobok (atyp. dvere). Dohodli sa sa na 100% predfaktúre ( s tým, že tovar mi dodajú ku známemu na Morave – kvôli doprave ), ale na fakrúre som ako občan SR. Predfaktúru mi vystavili bez DPH , s tým, že suma je v kolonke „osvobozeno“ a zákaldná DPH je 0,- KČ.
Otázočka : vyfakrutovali to chybne , ale mám ja ako občan v SR priznať nejakú DPH ?
(Pri bežnom vývoze z ČR do SR medzi firmami obyčajne požadujú slovenské potvrdenie a registrácii DPH, ako občan im nebudem mať čo dať ).

No , ked ste to objednali ako občan, a máte dohodnutú nejaku cenu tých dverí a tá záloha sa rovná tej cene , mali by vám vystaviť po dodaní ešte nejaký doklad s rovnakou cenou. Nakoniec ani nevieme, či oni sú platiteľ dane.
Vy nebudete priznávať žiadnu daň , lebo ak sú platitelia a vedia že je to pre občana, tak vedia, že tie dvere podliehaju dani u nich v česku a vám ich predajú už s českou daňou.Ona tá 100% záloha by mala byť už cena vrátane dane, ale na predfaktúre sa DPH neuvádza až na vyučtovacom doklade (pre občana teoreticky ani tam nie).
Píšete aj o Fa aj o predFa. tak neviem , či už máte aj Fa na rovnakú cenu. Ak ano a na rovnakú cenu tak je to OK.
comodo
27.06.06,20:26
No je pravda ze som spomenul aj Fa aj predFA. Takze presne :
Faktura č. 000265652/Z - Zalohova Faktura - takto presne je ten dokument.
Preto je tam i vycislenie DPH , v tomto pripade 0,-
Platci DPH su.
Ja bych mohol na to vykazlat, zaplatit a hotovo, ale nechcem sposobit problemy zenskej , ktoru sa mi podarilo prehovorit na vyrobu atypu ,ktory mi nechcel nikto robit.
comodo
27.06.06,20:35
Je to OK , nic neradte , nepozorny som. Pozrel som ci cenovu ponuku. Ta suma je uz i s DPH, len to na tu preFa dali dokopy. Diky za snahu. Bodujem.
Ak sa da temu zmazat.
ALBO
27.06.06,20:53
No je pravda ze som spomenul aj Fa aj predFA. Takze presne :
Faktura č. 000265652/Z - Zalohova Faktura - takto presne je ten dokument.
Preto je tam i vycislenie DPH , v tomto pripade 0,-
Platci DPH su.
Ja bych mohol na to vykazlat, zaplatit a hotovo, ale nechcem sposobit problemy zenskej , ktoru sa mi podarilo prehovorit na vyrobu atypu ,ktory mi nechcel nikto robit.

Vy nemate co riesit, mate zaplatit zalohu v 100 perc. vyske. Tam by uz mala byt aj DPH ak je dodavatel platitel /to stale nevieme, ci je/. Ale to je jedno, lebo ten tovar podlieha dani v cesku z dvoch dovodov, lebo nebol dovezeny na slovensko a keby aj bol, tak vy ste obcan, nie platitel DPH na Slovensku ani podnikatel.
On ak neni platitel neodvedie ani dan v cesku a ak je platitel tak musi poznat zakladne principy zakona o DPH a odviest dan.
Na slovenskeho odberatela by preniesol danovu povinnost, len ak by ste boli obaja platitelia, resp. vy podnikatel neplatitel s nakupmi zo zahranicia za viac ako 42O tis. a on by mal doklad, ze tovar previezol cez hranice. Vtedy by DPH odvadzal odberatel na slovensku.