Robert Pekar
13.09.16,06:27
Stále sa nenájde nik, kto by mi s tým vedel poradiť?

Ahoj,
ospravedlňujem sa, ze zas otravujem, ale uz som naozaj pomaly zufaly z tej mojej nestastnej tabulky. Neviem, kde robim chybu. Pôvodne som to chcel dať do môjho pôvodného príspevku,a le neviem to tam vložiť. A o čo ide...

Mam tabulku v ktorej je makro.

Harok "Zoznam prac". Vsetko je nastavene tak ako ma byt.

Stlpce A a B - dostupne na pisanie
Stlpce C a D - dostupne na pisanie s rozbalovacim zoznamom alebo priamo na vpisovanie rucne
Stlpce E, F a G - dostupne na pisanie
Stlpce H a I zamknute a s nastavenym podmienenym formatom
Stlpce J a K - dostupne na pisanie s rozbalovacim zoznamom ...

Po navoleni "Áno" v stlpci "K" a po stlaceni tlacitka "Prenos" sa spusti makro a cely riadok sa aj s komentarom (ak je napisany) presunie na harok "Ukoncene prace".


Harok "Ukoncene prace"

Stlpce A a B - daju sa prepisovat, ale je tu problem c.1 (vysvetlim neskor)
Stlpce C az K - su zamknute pre vyber a zapis.



Cela tabulka by mala mat nastavene makro:

- aby sa po zadani prenosu presunul cely riadok z harku "Zoznam prac" do harku "Ukoncene prace"
- aby sa v obidvoch harkoch v stlpci A a B dal vkladat komentar a ten sa cely preniesol z harku "Zoznam prac" do harku "Ukoncene prace" cez prikaz "Prenos"
- aby fungovali filtre v žltych riadkoch.

Po tento okamih je to vsetko ako ma byt. Ale cele mi to spadne po spusteni toho makra. Riadok sa sice presunie z jedneho harku na druhy aj z komentarom, bunky ostanu zamknute, ale prestane fungovat automaticky filter na obidvoch harkoch a ked chcem prepisat alebo opravit text v stlpci A alebo B na harku "Ukoncene prace" (spominany problem c.1), tak komentar sice ostane ale text z riadku cely zmizne. Treba ho napisat od zaciatku bez moznosti opravy

A moja prosba. Mohol by sa mi na to prosim niekto pozriet a opravit mi to makro, aby to cele fungovalo tak ako ma aj s tou upravou textu v stlpcoch A a B na harku "Ukoncene prace"?

Heslo je administrator


PS: neda sa mi sem vložiť priloha tak, aby to fungovalo ako má, neviem prečo, tak som to dal na ulozto.sk. Ak bude problem, dajte mi vediet a zavesim to niekam inam.

https://ulozto.sk/!ocuj5n687/final-3...ene-makrom-rar
ivka70
14.09.16,07:03
Zadavatel sa pyta: "Nik, kto by mi vedel pomôcť?"