ROTI
13.09.16,11:59
Prosím o pomoc, vyplňujem daň. priznanie DPH, pre neplatcu DPH , ktorý sa zaregistroval podľa par. 7 ,nakoľko

1.dodal službu zahr. osobe/neplatcovi DPH/
2. prijal službu od zahran. osoby / neplatca DPH/
Poradíte mi prosím , ktoré riadky v daň. priznaní mám vyplniť ?
Viem, že to musí samozdaniť, ale neviem riadky v daňovom priznaní, do ktorých treba základ dane a daň doplniť.
zk24
13.09.16,12:47
Kedže nie su dane všetky udaje, tak vychádzam z tohože:
- ste registrovaní podľa §7a
- miesto dodania sa pri danej službe určuje podľa §15
- nejde o služby vzťahujuce sa na nehnuteľnosť
- váš dodávateľ je zdaniteľná osoba registrovaná pre IC DPH v jeho krajine
- váš odberateľ je zdantieľná osoba registrovana pre IC DPH v jeho krajine

Potom:

1. Dodal sužbu zahraničnej osobe - neplatcovi DPH:
- FA mala byť bez DPH, vystavená s prenosoom danovej povinnosti. Ak išlo o neplatcu DPH (zdaniteľnu osobu neplatcu), ten sa mal pred prijatím služby registrovať u neho v krajine a objednať si službu pod jeho IC DPH.

Takáto FA do DP DPH nejde, ide do súhrnného výkazu.

- ak neplatca DPH je nezdaniteľná osoba, podľa ide o miesto dodania podľa §15 odst.2, miesto dodania je v tuzemsku, faktura je bez DPH, a DP DPH nevstupuje.

2. Prijal službu od zahraničnej osoby
- Ak bola FA vystavená bez DPH, s prenosom danovej povinnosti na vás, potom ste povinní platiť DPH podľa §69 odst.3 (služby, pri ktorých príjemca platí dan). To su riadky 11 & 12.
zk24
13.09.16,12:48
Skuste doplniť udaje o §-e, podľa ktoreho ste registrovaní, a údaje o vašom odberateľovi a dodávateľovi. A takisto druh služby, aby sa spravne určilo miesto dodania.
zk24
13.09.16,13:25
Po doplnení otázky: Tak samozdanuješ bod 2, a sú to riadky ako som napísala v príspevku nižšie.
ROTI
13.09.16,15:04
Ďakujem pekne, prajem pekný deň :)