janosik
13.09.16,13:12
Prosím poradte ohladne platby vopred pred dodaním tovaru.

Zákazník si v eshope firmy XX objedná tovar a pri objednávaní hned zadá aj platbu cez systém-platobná brána 24pay. Peniaze sa dostanú na účet firmy , ktorá prevádzkuje túto platobnú bránu 24pay, a následne peniaze potom po ukončení mesiaca odošle do firmy XX. Kedže zákazník vlastne zaplatí vopred hned pri objednaní tovaru, a tovar sa mu potom odošle, tak by to mala byť potom platba vopred pred dodaním tovaru (par.19/4 zák.o dph), kde treba vystaviť faktúru na prijatú platbu a dalšiu faktúru na dodaný tovar, ked sa tovar odošle zákazníkovi. Avšak firma XX tieto peniaze nedostane vopred ale pozadu cez platobnú bránu, možno potom uvažovať o platbe vopred? Tu by stačila len faktúra za dodaný tovar.

Prosím o pomoc či sa v tomto prípade jedná o platbu vopred.
Soňa K
14.09.16,08:20
Ak firma, ktorá fyzicky dodáva tovar, dostane zaplatené až po dodaní tovaru, tak nedostala peniaze dopredu.
martinaNAV
09.05.20,08:32
Dobrý deň, klient začal využívať 24 pay prosím poradíte mi ako to nastaviť v účtovníctve, platby od spoločnosti 24 pay už chodia zrejme započítané s poplatkami? nemám s tým skúsenosť, zatiaľ v ruke ani žiadnu zmluvu s nimi, len vidím platby na banke. je možné dostať od nich nejaký rozpis platby ktoré faktúry boli takto hradené? Ďakujem za každú info
monika1991
09.05.20,15:57
martinaNAV - neviem, či ide o všeobecné podmienky, či to platí pre všetkých ale v našom prípade 24 pay vypláca dva krát mesačne platby, pričom platby sú znížené o ich províziu. Následne začiatkom mesiaca príde faktúra, kt. si započítam so strhnutými províziami, čiže hradiť už netreba nič. Rozpis úhrad jednotilivých platieb sťahujem z ich systému, čiže bez prihlasovacích údajov to nejde. Zároveň ak potrebujem vedieť či platba prešla a zákazník objednávku uhradil a následne si to rozmyslel a žiada peniaze vrátiť späť, viem si to priebežne v ich systéme zistiť skôr, ako mi príde od nich úhrada na účet.
martinaNAV
09.05.20,18:36
ďakujem za info, ako to účtujete, z ich systému stahujete xml ? ak zákazník žiada úhradu vrátiť , tak ju vraciate skôr ako oni tie peniaze vyplatia vám? Ďakujem,
monika1991
10.05.20,17:18
Dá sa stiahnuť viacero formátov, ja napr. využívam .xls. Tým že vyplácajú dva krát mesačne platby vzniká situácia, že napr. zákazník si objedná tovar 31. a v ten deň to zaplatí cez bránu pay. Platba prejde cez bránu 1. a v ten deň sa ozve, že si to rozmyslel, objednávku ruší a chce vrátiť peniaze. Uzávierky pre vyplácanie platieb má 24 pay v polovici mesiaca a k poslednému dňu mesiaca. Čiže v tomto prípade nám platbu vyplatia až cca. okolo 20. No zákazníkovi ťažko vysvetlíš a žiada platbu vrátiť do 14 dní. Takto si to viem v ich systéme pozrieť, či platba prešla. Ak platba ešte neprešla, čakám, či prejde, kým neprejde samozrejme nevraciam nič ak platba prebehla OK peniaze vrátim - účtujem na 379 a následne si daný záväzok vypárujem s platbou vyplatenou cez 24 pay. 379 sa mi tak vyrovná.
martinaNAV
10.05.20,18:25
ja mám faktúry za predaj účtované 311/602, faktúru od 24 pay 568/321 ide mi aj o to že fd 24 pay je zápočtom teda platba ktorá mi príde od 24 pay je uz očistená o tieto poplatky - prijatú úhradu od 24pay účtujete 315? a následne neveim vypárujem s 311 aby som si v systéme uhradila pohľadávky a zvyšok započítavam 321 a 311? v tomto bode sa ja strácam:(
monika1991
11.05.20,07:56
Kedže účtujete na 602 vo Vašom prípade ide o predaj služieb, ja Vám píšem o predaji tovaru, takže ide o dve rôzne veci a ja Vám popisujem náš postup, kt. sa zjavne od Vášho líši.