salik
13.09.16,17:21
V servise maju napis ze si uctuju zalohu ktora zahrna:
-prijatie spotrebica
-zistenie zavady
-nacenenie opravy

Zalohu nevracaju ak sa zakaznik rozhodne neopravovat spotrebic. To vsak oznamia az potom.
Ak suhlasi z cenou opravy a da to opravit, zaloha sa sa zarata do celkovej ceny.

Je to v poriadku z pohladu spotrebitelskeho prava?
Moze sa to volat zaloha?
Tweety
13.09.16,15:32
Nemôže to byť záloha hlavne v prípade, že nebudú opravovať. Tie činnosti majú spoplatnené, je to už poplatok, tržba za uvedené služby.
faro1
13.09.16,15:35
A ty si myslíš že diagnostiku - zistenie príčiny poruchy spotrebiča ti budú robiť zadarmo? Firme vznikli náklady, ktoré predsa musí znášať zákazník.
Doplnenie: Treba si dobre rozmyslieť, či cena opravy pokazeného spotrebiča sa nebude rovnať cene nového podobného spotrebiča a namiesto opravy rovno zakúpiť nový. Ceny náhradných dielov sú väčšinou vysoké a opravy sú nerentabilné pre zákazníka.
faro1
13.09.16,15:39
Za aké služby? V prípade, že si to zákazník rozmyslí a spotrebič nedá opraviť.
Tweety
13.09.16,15:40
za tie, čo sú tam vymenované, teda zistenie chyby....ak si dá nakoniec opraviť, zaplatí aj za opravu, teda navyše, ak nie, potom bez opravy
salik
13.09.16,15:58
Bolo mi povedane: ak zakaznik suhlasi z cenou opravy a da to opravit, zaloha sa sa zarata do celkovej ceny.
salik
13.09.16,16:00
Suhlasim ale nie je to zaloha ale poplatok o ktorom by mal informovat vopred?
faro1
13.09.16,16:12
Bol si informovaný vopred -prijatie spotrebica
-zistenie zavady
-nacenenie opravy
Žabinka
13.09.16,16:13
podľa môjho názoru je to v poriadku, keď sa zaráta záloha do ceny.. ak sa zákazník rozhodne nakoniec pre nevyužitie služieb, ale diagnostika chyby spotrebiča bola vykonaná, to tiež niekto/zákazník musí zaplatiť a to vo výške zálohy, ktorá bude v tom prípade tržbou za diagnostiku..
salik
13.09.16,16:15
praveze som nebol vopred informavany :)
Tweety
13.09.16,16:16
akože nie, ved píšeš o nápise, ktorý o tom hovorí, iba to,že je to trocha nešťastne, všeobecne napísané ako záloha
salik
13.09.16,16:18
maju to napisane na stene ako zaloha, nema to byt v cenniku ako poplatok za kokretnu sluzbu?
salik
13.09.16,16:20
Bol som informovany ale o zalohe o ktorej predpokladam ze v pripade neopravenia mi ju vratia. A pojem zaloha je zavadzajuci. Nie je to klamanie spotrebitela?
salik
13.09.16,16:22
Keby som si ten napis nevsimol vedel by som ze som zaplatil zalohu.