berry
14.09.16,08:44
Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať. Som na materskej. Máme dve deti. Staršie chodí do škôlky. S mladším dom doma . Manžel je dva mesiace nezamestnaný. Moja materská je 320 euro mesačne + 2x po 23 euro prídavky . Prišla mi exekúcia na 291 euro. Ktorú som okamžite vyplatila. To bolo ešte 26.8.2016. Ale neprišla mi materská. A keď som volala do soc.poist. tak mi pani povedala, že mi ju nemôže vyplatiť , lebo mám exekúciu. Materská mi mala prísť 12-teho.
Môže sa toto vôbec stať? Pritom som tú exekúciu okamžite vyplatila . Tak neviem či exekútor neposlal list soc.p. alebo čo sa vôbec deje.
Kedy mi asi prídu peniaze?
Poprosím o radu.

Ďakujem moc
ivka70
14.09.16,07:06
Komunikuj s exekutorom, aby ti okamzite odblokoval zablokovane vyplacanie davky v SP, kedze exekucia bola zaplatena.
berry
14.09.16,07:22
Však som mu včera volala, ale on mi povedal , že oni majú na to čas. Teda, že musia dodržiavať postupy. :-( Ale nemyslím si , že tri týždne nie je krátka doba na to aby im poslal nejaký list. Mne ide iba o to , že dostávam fakt minimum a aj to mi stopli. Ide mi skôr o to , že nebrali ohľad na naše deti. A keď už mi to zablokovali, tak mi mohli vyplatiť ten rozdiel , tých 30 euro . Aj to by mi pomohlo .
ivka70
14.09.16,07:26
Pridavky na dieta posiela UPSVaR, nie SP.
Ak ti zablokoval cely ucet (nie vyplacanie davok), prestuduj toto a otrep mu to aj banke o hlavu: http://www.lawblog.sk/pravna-pomoc/pravna-pomoc/moze-exekutor-siahnut-na-rodinne-pridavky
Jana Motyčková
14.09.16,07:34
Otázkou je, či bol obstavený účet, alebo do SP prišiel príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov. Treba ísť osobne do SP a vyžiadať si podklad, na základe ktorého stopli celú materskú. Ak to bol príkaz na začatie exekúcie zrážkami, SP nesmie zadržať celú dávku, keď prižmúrim všetky oči a išlo o prednostnú exekúciu, mohli z materskej zraziť max.cca 80 €, ostatné mali vyplatiť. Ak je obstavený účet, tak to treba riešiť u exekútora.
misoft
14.09.16,07:48
...a navyše.... celý postup exekútora nahlás SKE http://www.ske.sk/kontakt/
Mne sa zdá, že i keď si vyplatila dlžnú sumu, pravdepodobne to bol len dlh, ale neboli v tom odmena pre exekútora a náklady (o čom ale pochybujem, pretože pri exekúcii sú tieto už v nej započítané, ak je vydaný exekučný titul, príkaz na exekúciu).
misoft
14.09.16,07:53
A pokiaľ by sa k činu nemal . SKE http://www.ske.sk/kontakt/ a nabonzovať ho.
berry
14.09.16,15:35
Ďakujem za vašu podporu. už mi moja mam požičala nejaké eurá takže dúfam, že to nejako zvládneme kým mi ich nepošlu. Naozaj ďakujem lebo už som ani nespala, a rozmýšlala , že za čo kúpim chlieb . Ďakujem ešte raz.
Misoft .... nie mala som celú cumu zaplatené 291 euro aj z trovami aj s úrokmi aj so všetkým . pár dni (už si presne nepamätám ) som im tam priamo volala do exekučnej kancelárie a oni mi potvrdili , že je to v poriadku. (aj keď som mala najskôr z toho guláš, lebo to mali tak rozpísane ,že som sa v tom moc nevyznala.) Ale nakoniec som to dobre zaplatila :-)