beh
14.09.16,10:06
Mali sme teambulding, na ktorom sa zucastnili zamestnanci bolo to spojené s gulášom na konci leta. Na fa je uvedené teambulding, DPH sme si neodpočítali, faktúra bola uhradená zo soc. fondu. Otázka: máme tú sumu rozpočítať a zamestnancom to prehnať cez výpl. pásku ako nepeňažný príjem? Keďže to šlo zo soc. fondu??? Ako to robíte Vy? Dávate to aj do daň. nákladov ? Prosíme súrne, dakujeme za rady
Soňa K
14.09.16,08:17
Do daňových nákladov dávaš zákonnú tvorbu soc. fondu, jeho čerpanie už nie. To, či to zdaníte zamestnancom, je na Vašom rozhodnutí. Môžete akciu posúdiť ako regeneráciu pracovnej sily a nezdaniť alebo ako zjedený guláš a zdaniť.
beh
14.09.16,08:34
dakujem, je pravda, že sme tam hrali volejbal a iné loptové hry, ako sa to voči DÚ kontrole dá preukázať??? aby to nemuseli mať ľudia zdanené (keďže sme sa tam aj najedli? ) Môžme tam priložiť aj fotky? Bolo by to z pohľadu daní OK?????
zk24
14.09.16,08:39
Ja ako zamestnanec môžem povedať, že sme to nikdy za cele roky nemali zdanené. Máme teambuilding cca 2x do roka. Sport, hotel, wellness, alko, nealko, gulaš... čokoľvek. Ale nikdy sa nam to vo VP neobjavilo ako nepenažný príjem
Soňa K
14.09.16,09:10
Fotky by som nedávala, spravte si leták s programom akcie, napíšte doňho športové a relaxačné aktivity, to je na Vašej šikovnosti, ako si ho upravíte. Tiež si myslím ako zk24, že keď ma zamestnávateľ zavolá buildovať team, tak by som za to nemala platiť daňou.
beh
14.09.16,09:13
ďakujeme za rady, pekný deň :-)