majo978
14.09.16,14:59
CHcel by som sa spýtať že od kedy je predbežné opatrenie právoplatne ,teda chcem vedieť od kedy musí matka prispievať na výživu maloleteho lebo predb.opatrenie mi prišlo 12.septembra tak či to plati až od oktobra alebo teda od kedy musi matka posielať vyživne?
misoft
14.09.16,14:52
Je právoplatné a vykonateľné dňom doručenia. Zároveň má status exekučného titulu.
Písomne ju vyzvi, aby "matka" si splnila povinnosť, vyplývajúcu z PO (po starom - teraz sa to tuším volá neodkladné opatrenie), pokiaľ nebude reagovať a nebude platiť - smer exekútor. Rozhodnutie súdu totiž je už aj exekučným titulom, takže sa môže začať aj exekúcia na povinnú.

P.S. Ak som napísal niečo zle - opravia ma.
Mária27
14.09.16,16:18
Predbežné opatrenie v ostatných prípadoch je vykonateľné dňom doručenia účastníkovi konania, uznesenie o predbežnom opatrení v prípadoch týkajúcich sa maloletých detí je však vykonateľné dňom jeho nariadenia. Možno ho doručiť už i spolu s vyznačenou doložkou vykonateľnosti.

http://www.bencik.sk/internetova-pravna-poradna/pravna-poradna-28-sud-vyda-predbezne-opatrenie-bez-nariadenia-pojednavania